Meie sõbrad

MTÜ Lilleoru kuulub järgmistesse ühendustesse:

MTÜ Aruvalla Külaselts – Lilleoru asub Aruvallas, Rae valla lõunapoolsemas külas, mis on koduks üle 100-le püsielanikule. 2009. aastal loodud külaseltsi asutajate hulka kuulub ka MTÜ Lilleoru.

MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu – Jõelähtme, Viimsi ja Rae valla omavalitsusi, kodanikuühinguid ja ettevõtjaid koondav omaalgatuslik ühendus, mis avab piirkonnale ligipääsu LEADER-meetmete raames antavatele toetustele. Vt meie projekte.

MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühendus – Kuulume ühenduse asutajaliikmete ringi, et anda oma panus kestliku maailma kujundamisse koos üksikisikute ja organisatsioonidega, kes seisavad teadliku ja kogukondliku mõtte- ja eluviisi kandmise ning edendamise eest Eestis.

Koalitsioon kestliku arengu heaks – Koalitsioon koondab Eesti ettevõtteid, vabaühendusi ja riigiasutusi, kes tegutsevad maailma kestliku arengu eesmärkide raames ja/või nimel. 

Euroopa ökokogukondade võrgustik GEN Europe – Suur osa sihilikult loodud ökokogukondi ja -külasid on ühinenud ülemaailmsesse võrgustikku, mis aitab kogukondadel kohtuda, jagada ideid ja kogemusi ning elada viisil, millega keskkonda antakse tagasi rohkem kui kulutatakse. Lilleorus toimub juulis 2018 rahvusvaheline konverents "Teadlike kogukondade tarkus"

Babaji kriya jooga ühendus – Iidsed kriya jooga õpetused on Lilleoru õpetuste keskmes ja Lilleoru koolitusjuht Ingvar Villido on kriya jooga õpetaja, olles rahvusvahelise Babaji's Kriya Yoga Order of Acharyas liige. Lilleoru on ka üks Haidakhandi Babaji keskustest maailmas. Need üldinimlikud õpetused tõest, lihtsusest ja armastusest jõudsid siia üle 10 aasta tagasi. 

Siin mõned meie sõpradest Eestis ja kaugemal:

Rae vald – Lilleoru asub ja tegutseb Rae vallas, vallavalitsuse ja kultuurikeskusega on meil mitmeid häid kokkupuutepunkte. 

Aruvalla küla – Lilleoru asub ja tegutseb Aruvalla külas. Meil on aktiivne külavanem ja külaselts, meie jaoks on loomulik selles ühist elu- ja töökeskkonda edendavas algatuses kaasa lüüa.

Pahkla Camphilli Küla – Lilleorust 20 minuti kaugusel asuv antroposoofilistel alustev toimiv tugikodu, kus erivajadustega inimesed elavad, õpivad ja töötavad sotsiaalselt tervetes, vastastikusel lugupidamisel põhinevates suhetes. Tarvitame Pahkla piimatooteid ja müüme nende mesilasvahaküünlaid Lilleorus juba aastaid.

Viikingite küla – Lilleorust umbes 5 kilomeetri kaugusel, Tallinn-Tartu maantee ääres asuv põnev Viikingite küla kompleks ja söögikoht, meie hea naaber.

Joogafestival – Erinevaid joogastiile tutvustav Joogafestival on toimunud Eestis 2012 alates. Tihtipeale on juhendajate hulgas ka Lilleoru joogaõpetajad ja osaleme festivali bazaaril. 

Biomarket – Eesti juhtiv ökokaupluste kett on meie heaks koostööpartneriks juba aastaid, Lilleoru tooted on siin müügil ja Biomarketi asutajad on Lilleoru MTÜ liikmed. 

Unego OÜ – Lilleoru MTÜ liikme, dr. Helena Lassi vaimset tervist edendav ja väärtustav töökeskkond. 

Babaji Kriya Jooga Stuudio – Stuudio on loodud Babaji kriya hatha jooga õpetuse laiemaks tutvustuseks kõigile joogahuvilistele, kes soovivad füüsilist keha treenida ja korrastada.

Studio 108 – Veebipõhine portaal-stuudio, mis kajastab kriya hatha jooga regulaartunde, meditatsiooniõhtuid, loenguid jm kasulikke joogalikke ettevõtmisi üle Eesti. Vt ka Studio 108 facebook.

Akupunktuur – Koduleht ja FB leht, mis räägib akupunktuurist ja enesemassaažist, kui heast tehnikast ka igapäevaelus.

Joogake Ruum – FB leht, mis jagab häid näpunäiteid, soovitusi ja taipamisi enesearengu teel käijaile.

Loovala ja Savisalong – Grupiateljee, kus tegeletakse nii kunsti tegemise kui selle õpetamise ja müügiga ja kus töötavad mitmed kunstnikud, kes on ka MTÜ Lilleoru liikmed.

Studio la Ronda – Lilleoru MTÜ liikme Annika Nõmbergi joogat, kõhutantsu ja flamenkot õpetav stuudio.

Sansaara stuudio – Tantsuõpetaja Riina Kikase ja joogaõpetaja Kalev Kikase stuudio Tartus.

Frantsila ürditalu Soomes – Tuntud ravimtaimetalu ja loodustoodete valmistaja Soomes. Lilleoru ravimtaimeaia rajamisel 1990te lõpus oli Frantsila meile inspiratsiooni- ja maheseemnete allikaks. Frantsila perenaine Virpi Raipala-Cormier on andnud Lilleorus mitmeid kursuseid ja Lilleoru on eesti keeles välja andnud tema raamatud "Loomulikult ilus. Teejuht ilu ja tervise juurde" ja "Frantsila ürditalu taimetoidu kokaraamat".

Siddhamed Travels – India pühapaikadesse reise korraldav dr Gitanjali Azariah Thelen on abiks ka Lilleoru kaudu toimuvatel joogalikel õppereisidel ja palverännakutel. Vt ka Siddhamed Travels facebook.

Gaia Trust Taanis – Rahvusvahelise ökokülade liikumise, Gaia Hariduse ja paljude teiste heade projektide algatajate Hildur ja Ross Jacksoni asutatud organisatsioon. Nendega on seotud Lilleoru liitumine rahvusvahelise ökokogukondade võrgustikuga GEN Europe.