Veedamantrate kursus "Brahman ja 5 olemasolu tasandit", juhendaja Radha Sundararajan, 28.-29. septembril Lilleorus

28. september, 09.3029. september, 17.30

Taittirīya Upanišat - Brahmānandavallī

Sel sügisel on Lilleoru keskuses taas erakordselt hea võimalus õppida mantraid üle maailma tunnustatud ja armastatud jooga- ja Veedaõpetaja Radha Sundararajani juhendamisel.

Kursus leiab aset laupäeva ja pühapäeval, 28. – 29.09.18, kl 09:30 – 17:30 Lilleoru keskuses.

Neil kahel päeval õpime Taittirīya Upanišadist  Brahmānandavallī mantratega.

See mantra kirjeldab Brahmani ehk Kõikjaloleva Olemasolu olemust ja omadusi. Siin kirjeldatakse 5 tasandi/keha/maailma struktuuri, mis on inimkeha struktuuri aluseks.

Need 5 keha või tasandit on: Annamaya, Pranamaya, Manomaya, Vijnana Maya, Anandamaya.

See mantra sisaldab ka vastust olulisele küsimusele: "Mis on rõõmu ja õnne allikas?"

Vastuse teadasaamiseks tule osale kursusel ja õpi laulma seda ülivõimast mantrat!

Ajakava

8:30 hommikusöök
9:30 – 10:20 sessioon 1
10:30 – 11:20 sessioon 2
11.30 – 12.20 sessioon 3
12:30 lõuna
14.30 – 15.20 sessioon 4
15.30 – 16.20 sessioon 5
16.20 – 17.30 sessioon 6
17:30 õhtusöök

Veedad on mahukas hümnide kogumik, mis uskumuse kohaselt avaldati iidsete tarkade poolt, kes kuulsid neid oma sügavas meditatsioonis. Tervikuna on need india tarkuse kõige auväärsem allikas ning on olnud tuhandeid aastaid esmane varamu nii sügavate filosoofiliste, kui ka eluliste teadmiste omandamiseks.

Veedad väljendati iidses sanskriti keeles. Aastate vältel talletati ja anti neis sisalduv teave edasi ühelt põlvkonnalt teisele suulise pärimuse kaudu. Veedade laulmiseks olid teatud põhireeglid, mida tuli kõrvalekaldumatult järgida. Tänu olemasolevatele reeglitele ja õpetamisviisile lauldakse Veedasid tänapäeval täpselt samamoodi, nagu seda tehti tuhandeid aastaid tagasi.

Veedalaulu õppides pidi õpilane oma õpetajat kuulama ja seejärel täpselt samamoodi järgi laulma. See protsess on “adhyayanam” ehk Veedalaul. Iidses india pärimuses hõlmas hariduse mõiste Veedade põhjalikku tundmaõppimist ja Veedalaulu pühendunud harjutamist. Selle õpingu südameks oli õpetaja ja õpilase vaheline suhe. Veedapärimus on tänapäevani india vaimsuse, teadmise, kultuuri ja uskumuste aluseks.

Joogafilosoofia ja teised traditsioonilised india koolkonnad on kindlal seisukohal, et loomingu esimene ja kõige olemuslikum mõõde on heli, mis kogu meie olemasolu tugevalt läbistab ja mõjutab. Nii on heli oma paljudes ilmingutes meie igapäevase elu lahutamatu osa ning kogetav läbi taoliste väljenduste, nagu muusika, hümnid, palved ja keeleline paljususs. Mantrate ja hümnide laadsed pühad helid mõjutavad meie olemasolu süvakihte ja tugevdavad õpilast. Need rajavad tihti silla õpilase eneseusule ja pühadusele. Joogapraktikas on helid väga peeneks, kuid võimsaks isikliku muutuse teostuse vahendiks, nii füüsilisel, mentaalsel, emotsionaalsel kui vaimsel tasandil.

Veedalaulu hüved:

- tervendav mõju, seda kasutatakse ka joogateraapias;

- edendab keskendumise- ja süüvimise võimet;

- rahustab mõistust, olles üks olulisi meditatsioonivorme;

- parandab mälu;

- aitab vabaneda pingetest ja olla tegevustes tulemuslikum;

- toetab ja väestab pürgimust ning joogapraktikat;

- on võimas vahend keha, hääle ja energia, emotsioonide, mõistuse ja intellekti integreerimiseks.

Kursuse kavas on:

- Veedamantrate retsitatsioon;

- hümnide sisu avamine;

- heli rakendamine joogapraktikates – keha-asendites, hingamistehnikates ja meditatsioonis.

Seminar on avatud ja heade mõjudega kõigile, kellel on huvi helide, tervendamise, jooga, mantra või meditatsiooni vastu.

Suure joogaõpetaja T. Krishnamacharya pärimusliini õpilasena on Radha üks vähestest õnnelikest, kel oli võimalus olla Krishnamacharya poja ja õpilase Shri T.K.V. Desikachar’i otsene õpilane. Oma õpetaja juhendamisel on Radha’st saanud Krishnamacarya õpetusliini üks parimaid ja vanimaid Veedalaulu õpetajaid. Oma enam kui 30 aasta Veedalaulu ja jooga kogemusega on ta rännanud üle maailma, õpetades paljudes maades Veeda- ja joogateadmisi. Ta aitab tõsta õpilaste teadlikkuse taset, väärtustades pisimaidki üksikasju, aidates nii omandada Veedalaulu peeneimad nüansid.

Olgu tegemist Patanjali "Joogasuutrate", Bhagavad Gīta või muude klassikaliste tekstidega, nagu Jooga Rahasya, Veedalaulu või meditatsioonipraktikaga, teeb ta õppeprotsessi alati nauditavaks. Radha on sertifitseeritud joogaterapeut ning Veedalaulu ja joogaõpetajate koolitaja. Ta on võrdselt vilunud õpetamises nii prantsuse kui ka inglise keeles. Sooja, vaimuka ja pühendunud inimesena, suudab ta luua õpilastega hea suhte, pannes aluse kauakestvale sõprusele.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Ingvar Villido Ishwarananda Kool, Lilleoru, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald, Harjumaa
Makseinfo
Osalustasu: 
€200

Kuni 31.07.19 200€,

alates 01.08.19 kuni 27.09.19 tasu 240€

Koha kursusel tagab ja registreerumise kinnitab ettemaks: 60€

Makse saaja: MTÜ Lilleoru

Swedbank: EE822200221017045549

Selgituseks osaleja nimi ja kursuse nimi või kuupäev.

Registreerumine ja lisainfo

Koha kursusel tagab ja registreerumise kinnitab ettemaks: 60€

Kontakt
Merike Taza
e-mail:
tel:
+372 52 66 784