Kriya hatha jooga süvaõppijatele

Neis regulaartundides saavad osaleda õpilased, kes on läbinud Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) I-III kursuse ning on pühendatud Babaji kriya jooga I astme tehnikatesse.

Süvaõppe joogatund kujunes välja TMK-KHJ tundides osalenute "kasvamisest" Babaji kriya jooga õpilasteks. Selles tunnis on vähem juhendamist ning rohkem isiklikku praktikat, teadvustamist ja keskendumist. 

Osalemiseks on vajalik kriya hatha jooga 18 asendi tundmine ja eelnev praktiseerimine vähemalt ühe hooaja jooksul kriya hatha jooga algõppe või Teadliku Muutuse Kunsti - kriya hatha jooga tundides. 

Hatha jooga praktikas on mitmeid süvenemise astmeid ning selles tunnis uurime hoopis teisi sügavusi kui algõppes. See on 5-keha joogapraktika, milles sina ise oled tunnistaja, eristades ning teadvustatult taotlust ja tahet kasutades vabastad automaatselt ilmnevaid nähtuseid. 

2019-2020 hooajal alustasime suunaga avastada varjatumaid emotsionaal-mentaalseid komplekse, mille puhul "kannatajaks" on sageli füüsiline keha. Võtame erilise vaatluse alla ühe füüsilise keha probleemi, valusa koha, mis ilmneb kas igapäevaselt või hatha joogat tehes. Mõnikord on see pinge juba krooniline ja oleme õppinud seda ignoreerima - märkame aga ei teadvusta! Nüüd aga pikendame märkamist ja vabastame järk-järgult kõik, mis selle kohaga seoses üles kerkib. Näiteks: regulaarselt pinges turi, jätkuvalt valulik alaselg või hoopis tundlik puusaliiges. Teeme seni, kuni keha terveneb!

Lisaks on (ka koduülesanded) teemaks mitmed automatismid, mis on seotud sisse harjunud tegevuste ja kontseptsioonidega, näiteks asanate puhul ning mis on takistuseks teel veelgi sügavamate avastusteni. 

Septembris 2020 alanud hooajal joogatunni ülesehitus muutus:

  • kohe, kui saabud, alustad häälestumist algavale praktkale shuddhi tehnikaga. ca 10 min;
  • järgmise etapina loeme individuaalselt kriya II pühendusel saadud isiklikku mantrat. (kel osalejatest II pühendust ei ole, loeb mantrat Om Kriya Babaji Nama Aum)
  • temaatiline ja teadvustatud kriya hatha jooga, ca 70 min;
  • BKJ päevapraktikad, 30 min (lõpetamise aeg ei ole piiritletud).

Kui grupis on ka II-III astme pühendusega õpilasi, teevad nad oma praktikad lisaks individuaalselt.

Joogaõpetaja Anne-Ly Naukase kohta saad lähemalt lugeda siit.

Tunnid toimuvad neljapäeviti kell 18.30 - 20.30   

Osaleda saab ka online ja tunnid on järelvaadatavad! Küsi palun lisainfot juhendajalt või loe siit

Osalustasu: 45 €/kuu; üksik tund 15 €    

Osaledes kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja neljapäeviti: 75€/kuu ja abikaasadele 2 ühe hinnaga!

Tunni eest tasumine toimub õpetajale: Annapurna OÜ, arveldusarve nr: LHV - EE167700771002141830. Võimalik on tasuda ka sularahas kohapeal.

Joogaõpetaja kontaktid: e-mail annely.naukas@lilleoru.ee ja telefon 56669455

Vaata lisaks veel teiste joogatundide toimumisaegu Lilleorus

Lisainfo
Toimumisaeg: 
neljapäev, 18:3020:30
Toimumiskoht: 
Juhendaja: 
Tase: 
edasijõudnud