Kriya hatha jooga süvaõppijatele

Neis regulaartundides saavad osaleda õpilased, kes on läbinud Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) I-III kursuse ning on pühendatud Babaji kriya jooga I astme tehnikatesse.

Süvaõppe joogatund kujunes välja TMK-KHJ tundides osalenute "kasvamisest" Babaji kriya jooga õpilasteks. Selles tunnis on vähem juhendamist ning rohkem isiklikku praktikat, teadvustamist ja keskendumist. 

Osalemiseks on vajalik kriya hatha jooga 18 asendi tundmine ja eelnev praktiseerimine vähemalt ühe hooaja jooksul kriya hatha jooga algõppe või Teadliku Muutuse Kunsti - kriya hatha jooga tundides. 

Hatha jooga praktikas on mitmeid süvenemise astmeid ning selles tunnis uurime hoopis teisi sügavusi kui algõppes. See on 5-keha joogapraktika, milles sina oled tunnistaja, märgates, eristades ning teadvustatult taotlust ja tahet kasutades vabastad automaatselt ilmnevaid komplekse. 

2019-2020 hooajal alustasime süvenemisega, et avastada varjatumaid emotsionaal-mentaalseid komplekse, mille puhul "kannatajaks" on sageli füüsiline keha. Võtame erilise vaatluse alla ühe füüsilise keha probleemi, valusa koha, mis ilmneb kas igapäevaselt või hatha joogat tehes. Mõnikord on see pinge juba krooniline ja oleme õppinud seda ignoreerima - märkame aga ei teadvusta! Nüüd aga pikendame märkamist ja vabastame järk-järgult kõik, mis selle kohaga seoses üles kerkib. Näiteks: regulaarselt pinges turi, jätkuvalt valulik alaselg või hoopis tundlik puusaliiges. Teeme seni, kuni keha terveneb!

Lisaks on (ka koduülesanded) teemaks mitmed automatismid, mis on seotud sisse harjunud tegevuste ja kontseptsioonidega, näiteks asanate puhul ning mis on takistuseks teel veelgi sügavamate avastusteni. 

Joogatunni ülesehitus (orienteeruvalt):

  • kui saabud, alusta häälestumist algavale praktkale shuddhi tehnikaga. ca 10 min;
  • järgmisena (individuaalselt) Mantra Japa;
  • temaatiline kriya hatha jooga, ca 70 min;
  • BKJ päevapraktikad, 30 min (lõpetamise aeg ei ole piiritletud).

Kui grupis on ka II-III astme pühendusega õpilasi, teevad nad oma praktikad lisaks individuaalselt.

Joogaõpetaja Anne-Ly Naukase kohta saad lähemalt lugeda siit.

Tunnid toimuvad neljapäeviti kell 18.30 - 20.30   

Osaleda saab ka online ja tunnid on järelvaadatavad! Küsi palun lisainfot juhendajalt või loe siit

Osalustasud:

Kuutasu: 45 €/kuu; üksik tund 15 €    Abikaasadele (üks leibkond) kuutasu kahepeale kokku 75€

Osaledes kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja neljapäeviti: 75€/kuu   Abikaasadele (üks leibkond) kuutasu kahepeale kokku 90€

Tunni eest tasumine toimub õpetajale: Annapurna OÜ, arveldusarve nr: LHV - EE167700771002141830. Võimalik on tasuda ka sularahas kohapeal.

Joogaõpetaja kontaktid: e-mail annely.naukas@lilleoru.ee ja telefon 56669455

Vaata lisaks veel teiste joogatundide toimumisaegu Lilleorus

Lisainfo
Toimumiskoht: 
Juhendaja: 
Tase: 
edasijõudnud