Teadliku Muutuse Kunst – kriya hatha jooga

Regulaarsed joogatunnid neile, kes on eelnevalt läbinud kursuse Teadliku Muutuse Kunst – kriya hatha jooga (TMK-KHJ).

Tehes regulaarselt hatha jooga teraapilisi harjutusi, vabastades samaaegselt ka mentaal-emotsionaalseid komplekse, korrastad oma füüsilist keha ja toetad selle funktsionaalsust parimal viisil. Paranevad ka teadlikkuse kasutamine ja eristamise võime ning süveneb teadvelolek.

Need joogatunnid on üks jätkuõppe võimalusi pärast Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) (minimaalselt I ja II) kursuste läbimist, et lihvida oskust kasutada tehnikaid tegutsemise käigus. Peamises fookuses on emotsioonide ja mentaalsete kontseptsioonide vabastamine, kuid ka teadlikkuse kasutamine ja teadvelolek üldiselt. Tegevuseks on joogatunni käigus hatha jooga harjutused.

Liigutades oma keha ja tundes jäikust, halba painduvust või ebamugavust, ilmutavad end automaatsed mõttelised (mentaalsed) hinnangud: "ma ei paindu üldse", "keha on kange" jne. Alati kaasneb selliste mõtetega ka tunne ehk emotsioon: rahulolematus (keha olukorraga), süütunne (et oled keha eest kehvasti hoolitsenud) jms.

Samal viisil kerkivad emotsionaalsed ja mentaalsed kompleksid ka siis, kui paindud hästi, imetled enda hoolitsetud keha või hatha jooga harjutused on sinu jaoks "mõnusad" teha. Ka need ilmingud saab vabastada, et olla rohkem teadvel, neutraalne ja vaba.

Kui piirdud hatha joogas ainult füüsilise kehaga tegelemisele - "parem paindumine ja mõnus tunne" saavutamiseks, on tulemus ajutine, lühiajaline. Selles ei ole midagi halba ja igaüks valibki ise oma tee, kuid tervet joogaõpetust silmas pidades on see algaste. Kui soovid siit edasi minna, saad hatha joogat praktiseerides uurida ka, mis "vahendid" on märkamine ja teadvustamine, mis on teadvus ning pädev joogaõpilasest juhendaja viib sind ka teadveloleku kogemusse. Siit saab alata teadlikum elu, hatha jooga praktika ja süvenemine nähtustesse.

Kuhu me süveneme?

Kui läbid esimese TMK kursusepäva, saad teada enda 5-osalisest kehade süsteemist, millest üks on teadaolev füüsiline keha ning üks neist oled sina ise ehk "vaimne keha". Nende kahe vahel, hierarhiliselt, on aga veel kolm...

Teadliku Muutuse Kunst - kriya hatha jooga kursusel ja regulaartunnis õpid praktilisel viisil neil erinevatel tasanditel ja nende ilmingutel vahet tegema, õpid nende kehade "vahendeid" sihipäraselt kasutama. 

Hatha jooga osas on kursuse ja tundide sisu kohandatud täiesti algajale kuid ka kogemustega hatha joogi leiab võimalusi süvenemiseks.

Õpime järk-järgult kriya hatha jooga 18 harjutust füüsilise keha olukorra märkamiseks, pingetest vabastamiseks ja tervendamiseks. Tundide tempo on sissepoole vaatamist toetav – et igal osalejal oleks võimalik süveneda, teadvustada ja vabastada.

Joogaõpetaja Anne-Ly Naukase kohta saad lähemalt lugeda siit.

Tunnid toimuvad esmaspäeviti kell 18.3020.00

Osaleda saab ka online ja tunnid on järelvaadatavad! Küsi palun lisainfot juhendajalt või loe siit

Osalustasu: 45 €/kuu; üksik tund 15 €  

Abikaasadele (üks leibkond) on kuutasu kahepeale kokku 75€

Tunni eest tasumine toimub õpetajale: Annapurna OÜ, arveldusarve nr: LHV – EE167700771002141830. Võimalik on tasuda ka sularahas kohapeal.

Joogaõpetaja kontaktid: e-mail annely.naukas@lilleoru.ee ja telefon 56669455

Vaata lisaks veel teiste joogatundide toimumisaegu Lilleorus

Lisainfo
Toimumiskoht: 
Juhendaja: 
Tase: 
edasijõudnud