Aiaakadeemia - Lilleniidu rajamine koduaeda

Austatud aednikud, aiasõbrad, asjaarmastajad!

Aiateemaline sündmuste sari Aiaakadeemia alustab taas. Hooaja juhatab sisse 3-tunnine loeng lilleniidu rajamisest koduaeda. Lilleniit on puhkus kogu suve kestvast niitmisest ning võimalus valida jätkusuutlik ja keskkonnateadlik lähenemine loodusele. See on võimalus luua mitmekülgne taimekooslus ja mõjuvõimas värviküllane maastikupilt, millega kaasneb elurikkus ja vähene hooldusvajadus.  

"Lilleniit on terve omaette maailm täis saladusi, kus nii kõrredžungli latvades, maapinnal kui ka mulla all kihab üllatavalt mitmekesine elu. Terve suve seiklevad seal nii sõbrad kui vaenlased, kuni värvipillerkaar niidul raugeb ning talve saabudes suigub aas koos oma arvukate asukatega unne, et alustada kevadel taas kõike otsast peale. Kui me häälestume loodusele, saab meist taimede elutsükli jälgija. Me näeme, kuidas taimed idanevad, kasvavad, õitsevad, kannavad vilja, annavad seemet ja närbuvad. Nii avastame taimede tõelise loomuse ilma pideva pügamise ja muu sekkumiseta." Helle Väärsi

Oma kogemusi ilukõrrelistest ja lilleniidu rajamisest tuleb jagama aia- ja maastikukujunduse praktik Helle Väärsi. Tal on selles kogemust enam kui 10 aastat ning ta on välja andnud samal teemal mitu raamatut.   

Toimumiskoht: TRK koolimaja, Taevasmaa tee 2, Lilleoru

Programm:

11.00-12.30 loeng

12.30-13.30 lõuna (4€)

13.30-15.00 loeng

Registreerimine & kontakt: Miina Leesment +37255584895 miinale@gmail.com

Kuidas tulla: http://www.lilleoru.ee/et/kuidas-tulla

NB! Lilleoru aeda võib tulla igal ajal uudistama ja kaasa lööma aiatöödes nädalavahetusel. Anna oma tulekust märku ülal olevale kontaktile. Lilleorus on permakultuuri põhimõtetel toimiv aed, mis koosneb unikaalsest ravimtaime-, köögivilja-  ning iluaiast. Ravimtaimeaed on suures osas rajatud iidsel loomismustril põhinevale Elulille kujundile. Kujundi õielehtedel ja pargi terrassidel kasvavad väekad ravimtaimed, millest segatakse käsitsi ainulaadseid teesegusid. Elulille park sümboliseerib inimeseks olemise ühtsust, universaalset tarkust ja harmooniat. Köögivilja- ja iluaeda on Lilleorus arendatud juba aastast 1993. Pearõhk on loodusega koostööl. Seetõttu on toimunud siin ka mitmed permakultuuri kursused ning praktilised biodünaamilise aiapidamise töötoad. 

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo
Osalustasu: 
€10
Makseviis: 
sularahas kohapeal