Aiaakadeemia 9: Aiahooaja lõpetamine, 12. septembril

12. september, 11.1516.00

Septembris tasub end kokku võtta ja vaadata oma aed kevadise perspektiiviga üle. Tee ära kõik mis võimalik, et kevadel oleks lihtsam. 

Iga aasta võib olla pisut erinev, kuid enamasti on septembris aeg aias otsad kokku tõmmata. Tore on aias veel suhteliselt soojade ja päikeseliste ilmadega toimetada ning see on hea aeg aed enne suuremat ilmamuutust korda sättida. Vaata hoolika pilguga üle, millised taimed saab ka öökülmadeks peenrasse jätta ja ikka veel värskena toiduks tarvitada. Ja ehk leidub sinu aias selliseidki taimi, mida kogu talveks aeda jätta ning jänkujutsidele või hiirtele külmaga näksimiseks hoida. 

Lilleorus on olnud kombeks lõpetada aiahooaeg ühise tordisöömisega, et tänada kõiki, kes on olnud abiks ning aia või aednike eest hoolt kandnud!

Teemad: hooldustööd aias, peenarde ettevalmistus kevadeks, hooaja lõpu tort koos tänuga

Aiaakadeemia täpsem ajakava on järgmine:

❧ 11.00–11.15 - kogunemine 
❧ 11.15–13.00 - töötuba
❧ 13.00–14.00 - lõuna 
❧ 14.00–16.00 - töötuba jätkub

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Hind: 40€

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus. Igal osalejal on võimalus saada kaasa Lilleoru aiast taimepoegi, kohalikke seemneid või biosütt.

Osta pilet siit

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja kursused hõlmavad suures annuses permakultuuri, looduspäraseid aiapidamise nippe ja inspireerivat õppekeskkonda. Kursus on nii teoreetiline kui praktiline. Arvestatud on loomulikult ka looduskalendriga - igas töötoas õpitut on sobiv aeg kohe järgnevalt kodus rakendada. 

Juba toimunud Aiaakadeemiaid on võimalik järele vaadata siit. 

Koguinfo Aiaakadeemia sarja ja tulevaste töötubade kohta leiab siit. 

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Permakultuuri aiaakadeemia hõlmab ühekorraga nii teooriat kui praktikat. Haara kaasa märkmik ja aiatöökindad.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895