Aiaakadeemia 2: Teeme biosütt – kõik on ringluses! Online-töötuba

3. mai, 16.0018.00

Toimunud töötuba saab järele vaadata. 

Osta selleks pilet siit!

Aiaakadeemia teises töötoas valmistasime aeda ette uueks hooajaks ja tegime talvisest risust biosütt.

Inspireeriv on kevade hakul õues pisut koristada: korjata kokku talvetormidega maha kukkunud oksarisu, lõigata ära peenardele jäänud lillevarsi, või teha hoolduslõikust marjapõõsastele. Kokku kogutut on aga hea kasutada komposteerimiseks või biosöe valmistamiseks.

Biosöe tegemiseks tuleb kogutud materjal (lehed, oksarisu, kõdupuit vm) erilisel viisil põletada, piirates hapniku ligipääsu. Nii tekib tugev poorne süsi, mis on heaks keskkonnaks mikroorganismidele ja soodustab nende levikut mullas. Biosöe-alased uurimused näitavad, et selle kasutamine aitab tõsta mulla viljakust, sest seob süsinikku pinnasesse. Samuti vähendab biosüsi bioloogilise materjali kõdunemisel tekkiva süsihappegaasi sattumist atmosfääri.

Teemad: tooraine varumine – biosöe valmistamine – mikroorganismidega rikastamine 

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Aiaakadeemia salvestised on kahes osas. Vaata esimesena läbi videosalvestis, kus näed biosöe valmistamise protsessi ning siis kuula interaktiivset disksussiooni koos küsimuste-vastuste vooruga.

Hind: 35€

Osta järelvaatamise pilet siit 

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja kursused hõlmavad suures annuses permakultuuri, looduspäraseid aiapidamise nippe ja inspireerivat õppekeskkonda. Kursus on nii teoreetiline kui praktiline. Arvestatud on loomulikult ka looduskalendriga - igas töötoas õpitut on sobiv aeg kohe järgnevalt kodus rakendada. 

Lilleoru salvestiste ja veebiõppe lehele saad tagasi siit.  

Permakultuuri põhimõtted: Kasuta väikeseid ja aeglaseid lahendusi.

Toimumise aeg ja koht

Saadame teile interneti teel osalemise lingi koos piletiga meilile. Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Siit leiad põhjalikumad juhised rakenduse paigaldamiseks. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895