Aiaakadeemia 3. Teeme peenraid! Kõrgpeenar või peenrakast? Multšimise kunst.

9. mai, 10.3012.30

Toimunud töötuba saab järele vaadata. 

Osta selleks pilet siit

Permakultuuri aias ei saabu kevad käsikäes suurte kaevetöödega ega peenarde taastamisega, mis vihmade ja lume toimel lamedaks ja tihkeks on vajunud. Mida me siis teeme?

Meie aiamaal on peenrad juba möödunud hooaja saagikoristusest alates kaetud põhumultšiga ning vastavalt uue hooaaja külvikorrale on peenramulda täiendatud lisasõnniku või kompostmullaga.

Meil algab kevad külvikorra kaardi uurimisega ning peenarde vabastamisega multšist. See toimub järk-järgult vastavalt sellele, kuhu tuleb lähiajal külvid teha või noored taimed istutada. Töötoas arutleme, milline peenra vorm sobiks sinu aeda ja millal võiks kaaluda kõrgpeenra või peenrakastide rajamist. Vaatame ka millal on parim aeg seda teha. Samuti võib sobivate taimedega asustada viljapuude alused. Tuvastame näiteks millised taimed sõbrustavad õunapuudega.

Teemad: erinevad peenrad: aluspind, kuhik, peenrakast, astmeline, õunapuude alused – mulla kasvatamine – mitte kaevamine – biosüsi – külvid õues

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat ainult loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Aiaakadeemia salvestised on kahes osas. Vaata esimesena läbi videosalvestis, kus kuuled peenardest ning multšimise kunstist ning siis kuula interaktiivset disksussiooni koos küsimuste-vastuste vooruga. 

Hind: 35€

Osta järelvaatamise pilet siit 

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja töötoad hõlmavad suures annuses permakultuuri, looduspäraseid aiapidamise nippe ja inspireerivat õppekeskkonda. Kursus on nii teoreetiline kui praktiline. Arvestatud on loomulikult ka looduskalendriga – igas töötoas õpitut on sobiv aeg kohe järgnevalt kodus rakendada. 

Lilleoru salvestiste ja veebiõppe lehele saad tagasi siit. 

Toimumise aeg ja koht

Saadame teile interneti teel osalemise lingi koos piletiga meilile. Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Siit leiad põhjalikumad juhised rakenduse paigaldamiseks. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895