Aiaakadeemia 3. Teeme peenraid! Kõrgpeenar või peenrakast? Multšimise kunst. 9. mail Lilleorus

Permakultuuri aias ei saabu kevad käsikäes suurte kaevetöödega ega peenarde taastamisega, mis vihmade ja lume toimel lamedaks ja tihkeks on vajunud. Meie aiamaal on peenrad kaetud põhumultšiga juba möödunud hooaja saagikoristusest alates ning vastavalt uue hooaaja külvikorrale on peenramulda täiendatud lisasõnniku või kompostmullaga.

Meil algab kevad külvikorra kaardi uurimisega ning peenarde vabastamisega multšist selles järjekorras, kuhu tuleb lähiajal külvid teha või noored taimed istutada. Arutleme koos, milline peenra vorm sobiks sinu aeda ja millal võiks kaaluda kõrgpeenra või peenrakastide rajamist ning mis hetkel on parim aeg seda teha. Samuti võib sobivate taimedega asustada viljapuude alused. Millised taimed sõbrustavad õunapuudega, tuleb meil tuvastada.

Teemad: erinevad peenrad: aluspind, kuhik, peenrakast, astmeline, õunapuude alused – mulla kasvatamine – mitte kaevamine – biosüsi – külvid õues

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat ainult loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Ajakava
10.15 kogunemine Lilleoru Teadlikkuse Rakendamise Koolis
10.30 Aiaakadeemia. Valmistame ette peenraid ja rajame uusi
13.00–14.00 Lõunapaus Lilleoru Issa kohvikus
14.00–16.00 Aiaakadeemia jätkub

Hind: 40€

Osta pilet siit 

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus. Igal osalejal on võimalus saada kaasa Lilleoru aiast taimepoegi, kohalikke seemneid või biosütt. NB! Töötoas jagub kohti vaid 20 osalejale.

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja töötoad hõlmavad suures annuses permakultuuri, looduspäraseid aiapidamise nippe ja inspireerivat õppekeskkonda. Kursus on nii teoreetiline kui praktiline, haara kaasa märkmik ja aiatöökindad ning ilmastikule vastavad rõivad. Arvestatud on loomulikult ka looduskalendriga – igas töötoas õpitut on sobiv aeg kohe järgnevalt kodus rakendada. 

Sul on võimalus osaleda nii üksikutel sündmustel kui ka terves sarjas. Vaata kõikide sündmuste infot siit. NB! Igas töötoas jagub kohti vaid 20 osalejale.

Toimumise aeg ja koht
Toimumisaeg: 
9. Mai, 2020, 10:15 to 16:00
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 8:30 Balti jaamast (peatus 4) ja
jõuab Ellaku peatusesse kl 9:10. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Soovi korral võta meiega
ühendust ja saame sulle auto bussi vastu saata. Peale kursust saab linna tagasi bussiga
nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Permakultuuri aiaakadeemia hõlmab ühekorraga nii teooriat kui
praktikat. Haara kaasa märkmik ja aiatöökindad. Teadlikkuse Rakendamise Koolis
käime vahetusjalatsites. Kohapeal on saadaval ka mugavad kangast sussid.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee,
+37255584895