Aiaakadeemia 4. Looduslike taimeväetiste valmistamine.

16. mai, 10.3012.30

Aiaakadeemia keskendub sel korral puhta toidu kasvatamisele puhtas keskkonnas ja taimede looduslikule väetamisele.

Meie poolt kasvatatud toidu tervislikkus oleneb teda ümbritsevast mullast ja õhust. Kui muld on toitaineterikas, jõuavad need aineid ka taime ja tema viljadesse. Kultuurtaim, millelt soovime rikkalikku saaki, vajab lisaks mullale ka lisaväetamist. Seda esmalt tema kasvufaasis, et panna alus tugevale taimele. Teisena õitsemise järgus ja kolmandana viljade valmimise perioodil.

Aednikule on siin abiks mitmed taimed, mis tema aias ja ümbruses nö umbrohtudena või ka sihtotstarbeliselt kasvavad. Need taimed sisaldavad mikroelemente ja ühendeid, mida nad mullast ja õhust saavad. Kui tegemist on rikkalikult levinud või lopsakate taimedega: võilill, nõges, varemerohi, ohakad vms, on neid lihtne koguda ning väetiseks või tõrjeks tünni pista.

Räägime sellest, millist väge taimed sisaldavad, arutame taimede kasutamist väetamiseks, tõrjeks ja profülaktikaks. Lisaks näitame taimeväetiste segusid ja tutvustame nende tegemist.

Teemad: taimede (sh umbrohtude) kasutamine väetamiseks, tõrjeks ja profülaktikaks – taimedes sisalduv vägi ja kasutus – praktiline taimeväetiste tegu

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat ainult loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Aiaakadeemia salvestised on kahes osas. Vaata esimesena läbi videosalvestis, kus kuuled taimede kasvatamisest puhtas keskkonnas ning taimede looduslikust väetamisest. Seejärel kuula interaktiivset disksussiooni koos küsimuste-vastuste vooruga. 

Hind: 35€

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja kursused hõlmavad suures annuses permakultuuri, looduspäraseid aiapidamise nippe ja inspireerivat õppekeskkonda. Kursus on nii teoreetiline kui praktiline. Arvestatud on loomulikult ka looduskalendriga - igas töötoas õpitut on sobiv aeg kohe järgnevalt kodus rakendada. 

Toimumise aeg ja koht

Saadame teile interneti teel osalemise lingi koos piletiga meilile. Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Siit leiad põhjalikumad juhised rakenduse paigaldamiseks. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895