Aiaakadeemia 5: Permakultuuri põhimõtted aianduses I. Töötuba toimub 21. juunil Lilleorus

21. juuni, 11.1516.00

Permakultuuri aed on loomulik ja elav süsteem. Kui oled aia rajanud enda vajadusi silmas pidades, võiks seda aeda järgmisena vaadelda kui looduse osa, ühte ühikut kogu tervikust ning asuda taastama selle ruumi elurikkust. Mida see tähendab?

Ühelt poolt mitmekesisust taimestiku poolest: värve, lõhnu, maitseid, erinevaid kõrguseid ja pinnakatet. Teisalt tähendab see häid naabreid, taimekooslusi, mis üksteisega sobivad ja parimal viisil koos elavad. 

Terviklikkust silmas pidades tuleb arvestada ka mullastikuga ja sealsete elanikega ning kõigi nendega, kes tavaliselt looduses roomavad, ringi sibavad või lendavad. 

Keeruline? Ei! Õpime vaatlust ja teeme järeldusi, vajadusel uurime raamatuid!

Teemad: taimede suhtlus, taimede kogukonnad, multšimine: miks? milleks? kuidas? permakultuuri rakendamine Lilleoru aias

Aiaakadeemia täpsem ajakava on järgmine:

❧ 11.00–11.15 - kogunemine 
❧ 11.15–13.00 - töötuba
❧ 13.00–14.00 - lõuna 
❧ 14.00–16.00 - töötuba jätkub

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat ainult loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Hind: 40€

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus. Igal osalejal on võimalus saada kaasa Lilleoru aiast taimepoegi, kohalikke seemneid või biosütt.

OSTA PILET SIIT

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja kursused hõlmavad suures annuses permakultuuri, looduspäraseid aiapidamise nippe ja inspireerivat õppekeskkonda. Kursus on nii teoreetiline kui praktiline. Arvestatud on loomulikult ka looduskalendriga - igas töötoas õpitut on sobiv aeg kohe järgnevalt kodus rakendada. 

Juba toimunud Aiaakadeemiaid on võimalik järele vaadata siit

Koguinfo Aiaakadeemia sarja ja tulevaste töötubade kohta leiab siit. 

Toimumise aeg ja koht

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Permakultuuri aiaakadeemia hõlmab ühekorraga nii teooriat kui praktikat. Haara kaasa märkmik ja aiatöökindad.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895