Aiaakadeemia 6: Permakultuuri põhimõtted aianduses II. Puhas ja terviklik mahekeskkond. Edasi lükatud 4. juulilt 18. juulile

18. juuli, 11.1516.00

Seekordses Aiaakadeemias keskendume puhta, maheda ja tervikliku keskkonna loomisele. Räägime, kuidas seda luua oma aias ja arutame, millised on puhta toidu kasvatamise alused lähtuvalt permakultuurist. Lisateemana räägime seemnete kogumistest oma aiast. 

Permakultuuri aed on tasakaalus olev ringlus-süsteem. Kui ilmneb millegi üle- või puudujääk, tuleb leida lahendus süsteemisiseselt. Kui selliselt lahendust ei leia, peab süsteemi avardama.

Kui kasvatad toidutaimi või oled rajanud kauni lilleaia, võiksid silmas pidada ka selle niiöelda varjatud väärtust. Sageli kasvatatakse endale ise toitu selle toiteväärtuse ja puhtuse pärast. Mahekeskkond unustatakse aga iluaias või üldises haljastuses hoonete juures.

Mõtle aga, kas tahaksid paljajalu jalutada kaunis lilleaias, mille asukaid turgutatakse sünteetiliste kompleksväetistega, pritsitakse mürkidega ja soovimatuid taimi murukamaras hävitatakse kange kemikaaliga, mis tapab kõik elava? Kas lubaksid siin mängida oma lastel?

Teemad: puhas keskkond, elupaik kõigile, maheaed ja mahetoit, kompost, seemnete kogumine

Aiaakadeemia täpsem ajakava on järgmine:

❧ 11.00–11.15 - kogunemine 
❧ 11.15–13.00 - töötuba
❧ 13.00–14.00 - lõuna 
❧ 14.00–16.00 - töötuba jätkub

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Hind: 40€

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus. Igal osalejal on võimalus saada kaasa Lilleoru aiast taimepoegi, kohalikke seemneid või biosütt.

Osta pilet siit

Piletimüük lõppeb koolitusele eelneva päeva õhtul kl 23:59. Koha peal piletimüüki ei toimu.

Kui soovid osaleda ka pühapäeval, 19. juulil, toimuvas Aiaakadeemias, siis loe selle kohta lisa siit: Mida teha, kui saaki jääb üle? Kodune fermenteerimine

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja kursused hõlmavad suures annuses permakultuuri, looduspäraseid aiapidamise nippe ja inspireerivat õppekeskkonda. Kursus on nii teoreetiline kui praktiline. Arvestatud on loomulikult ka looduskalendriga - igas töötoas õpitut on sobiv aeg kohe järgnevalt kodus rakendada. 

Märtsist maikuu lõpuni toimusid Aiaakadeemiad online-vormis ja huviliste suure arvu tõttu jätkame Aiaakadeemiate kokkuvõtvate lühisalvestiste tegemist kogu suve vältel. Ehk siis kui sul ei ole võimalik tulla Lilleorgu koha peale, saad nii toimunud online Aiaakadeemiaid kui uute Aiaakadeemiate õppevideosid järele vaadata sellelt lehelt.

Kogu info Aiaakadeemia sarja ja tulevaste töötubade kohta leiab siit. 

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13). Täpsema info bussi aegade kohta leiad siit. 

Praktilist. Permakultuuri aiaakadeemia hõlmab ühekorraga nii teooriat kui praktikat. Haara kaasa märkmik ja aiatöökindad.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895