Aiaakadeemia 8: Permakultuuri põhimõtted aianduses III, 15. augustil

15. august, 11.1516.00

Rakendades permakultuuri põhimõtteid, tuleks kogu hooaja kestel arvestada ka järgmise hooajaga. Varakult tuleb teha järgmise aasta põlluplaan ja mõelda läbi, milline taim, millises kohas uuel aastal kasvama hakkab. 

Kui mõni peenar jääb näiteks juba juuli teises pooles vabaks, siis mida seal võiks suve teises pooles kasvatada? Mis sinna sobib? Kui peenar jääb augustis tühjaks, siis kas ta jättagi nii või teha ettevalmistusi kevadeks? Teeme ka selgeks, mis on multš, milliseid multše saab kasutada ja mis sellest kasu on. 

Kevadel tuleks ettekasvatatud ja kasvuhoones hästi juurdunud taimi väetada ka maheaias. Või veidi tagasi tõrjuda kahjureid. Kui on plaani võetud kasutada mõlemaks tarbeks oma aia taimi, ei ole nii vara kevadel sobivaid taimi kasvamas. Seetõttu on neid igati nutikas koguda juba eelmisel hooajal. Seda uurimegi ja varume vajalikke taimi.

Teemad: saagikoristus, multš, plaanid kevadeks, permakultuur Lilleoru aias

Aiaakadeemia täpsem ajakava on järgmine:

❧ 11.00–11.15 - kogunemine 
❧ 11.15–13.00 - töötuba
❧ 13.00–14.00 - lõuna 
❧ 14.00–16.00 - töötuba jätkub

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Hind: 40€

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus. Igal osalejal on võimalus saada kaasa Lilleoru aiast taimepoegi, kohalikke seemneid või biosütt.

Osta pilet siit

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja kursused hõlmavad suures annuses permakultuuri, looduspäraseid aiapidamise nippe ja inspireerivat õppekeskkonda. Kursus on nii teoreetiline kui praktiline. Arvestatud on loomulikult ka looduskalendriga - igas töötoas õpitut on sobiv aeg kohe järgnevalt kodus rakendada. 

Juba toimunud Aiaakadeemiaid on võimalik järele vaadata siit

Koguinfo Aiaakadeemia sarja ja tulevaste töötubade kohta leiab siit. 

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10:10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Kui annad meile oma tulekust eelnevalt teada, tuleme sulle Ellakule meeleldi autoga vastu. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Permakultuuri aiaakadeemia hõlmab ühekorraga nii teooriat kui praktikat. Haara kaasa märkmik ja aiatöökindad.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895