Aiaakadeemia algab toast - uus permakultuuri sari märtsist septembrini! NB! Toimub interneti vahendusel!

14. märts, 10.3016.00

Aiaakadeemia avasündmus "Aiahooaeg algab toast" juba 14. märtsil! 

Märtsi keskel näitab kevad juba selgeid märke ja aednikud tunnevad üha rohkem tõmmet oma aia poole. Usinamad on kindlasti juba mõned seemned mulda pistnud, meie vaatame koos üle külvikalendri ja teeme plaanid hooajaks. Uurime, kuidas on aias ja aednikule abiks mikroorganismid, mis on biosüsi ja kuidas need kaks nähtust kõikide taimede ja kogu aia hüveks tööle rakendada. Teeme tutvust ka fermenteerimisega - head bakterid ja vitamiinid - aktiivse aedniku abilised sees ja väljas! (toit aednikule ja bakterid+biosüsi aiale).

Teemad: esimesed külvid – ettekasvatus – biosöe lisandiga külvimuld – fermenteerimine.

Aiaakadeemia uue permakultuuri sarja töötubades saad uusi ja huvitavaid teadmisi permakultuurist ning kasulikke näpunäiteid looduspäraseks aiapidamiseks. Inspireeriv sari selgitab nii teooriat kui näitab praktilisi töövõtteid. Haara kaasa märkmik ja aiatöökindad ning ilmastikule vastavad rõivad!

Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Taolises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus. Igal osalejal on võimalus saada kaasa Lilleoru aiast taimepoegi, kohalikke seemneid või biosütt.

Hind: €40

OSTA PILET SIIT

***

UUS PERMAKULTUURI SARI:

Lilleoru alustab uue Permakultuuri aiakadeemia sarjaga, mille töötubades saad uusi ja huvitavaid teadmisi permakultuurist ning kasulikke näpunäiteid looduspäraseks aiapidamiseks. Inspireeriv sari selgitab nii teooriat kui näitab praktilisi töövõtteid. Aiaakadeemia sarja kuulub sel aastal kokku üheksa töötuba, märtsist septembrini. Sul on võimalus osaleda nii üksikutel sündmustel kui ka terves sarjas. Enne 10. märtsi kehtib kogu sarjale soodushind 330€. NB! Igas töötoas jagub kohti vaid 20 osalejale.

14.03 Aiaakadeemia - Aiahooaeg algab toas!

Töötoa märksõnad: #esimesed külvid #ettekasvatus #biosöe lisandiga külvimuld #fermenteerimine

04.04 Aiaakadeemia - Teeme biosütt: kõik on ringluses!

Selles töötoas valmistame aeda ette uueks hooajaks ja teeme biosütt.

Töötoa märksõnad: #okste ja lehtede korjamine #kuivade taimede maha lõikamine #biosöe valmistamine #mikroorganismidega rikastamine

25.04 Aiaakadeemia - Teeme peenraid! Kõrgpeenar või peenrakast? Multšimise kunst.

Permakultuuri aias ei tähenda kevad suuri kaevetöid ega lamedaks ja tihkeks vajunud peenarde taastamist. Mida me siis teeme? Sellest töötoas räägimegi.

Töötoa märksõnad: #kuidas? #miks? #erinevad võimalused peenardeks (kuhik; peenrakast; astmeline; õunapuude alused) #esimesed külvid õues #mulla kasvatamine

16.05 Aiaakadeemia - Looduslike taimeväetiste valmistamine

Töötoas keskendume puhta toidu kasvatamisele puhtas keskkonnas ja taimede looduslikule väetamisele.

Töötoa märksõnad: #taimede (sh umbrohtude) kasutamine väetamiseks, tõrjeks ja profülaktikaks #taimedes sisalduv vägi ja kasutus #praktiline taimeväetiste tegu

21.06 Aiaakadeemia - Permakultuuri põhimõtted aianduses I

Permakultuuri aed on loomulik ja elav süsteem. Kui oled aia rajanud enda vajadusi silmas pidades, võiks seda aeda järgmisena vaadelda kui looduse osa, ühte ühikut kogu tervikust ning asuda taastama selle ruumi elurikkust. Mida see tähendab? Sellest räägime pikemalt juunikuises aiaakadeemias.

Töötoa märksõnad: #taimede suhtlus #taimede kogukonnad #multšimine: miks? milleks? kuidas? #permakultuuri rakendamine Lilleoru aias 

04.07 Aiaakadeemia - Permakultuuri põhimõtted aianduses II

Seekordses aiaakadeemias uurime Elulille pargi näitel milline on mahekeskkonna väärtus, kuidas meie hoolitseme oma aia tervise eest ning kuidas kasvatame mahetoitu!

Töötoa märksõnad: #puhas keskkond eluks kõigile #kompost #mikroorganismid: viljaka perioodi mikroorganismide kogumine #permakultuuri rakendamine Lilleoru aias

19.07 Aiaakadeemia - Mida teha kui saaki jääb üle? Kodune fermenteerimine

Fermenteerimises ei ole midagi keerukat ja rikkaliku saagi korral on see säilitusviis suureks abiks. Lisaks toetab kasulike bakterite toimel fermenteerunud toit aedniku, tema pere ja sõprade tervist. Vaatame koos mida meie aias üle on ja pistame purki!

Töötoa märksõnad: #toidu säilitamine #lihtne fermenteerimine #mida teha kui toitu jääb üle? 

15.08 Aiaakadeemia - Permakultuuri põhimõtted aianduses III

Rakendades permakultuuri põhimõtteid, tuleks kogu hooaja kestel arvestada ka järgmise hooajaga. Varakult tuleb teha järgmise aasta põlluplaan ja mõelda läbi, milline taim, millises kohas uuel aastal kasvama hakkab. Vaatame koos aia selle pilguga üle.

Töötoa märksõnad: #saagikoristus #peenarde ettevalmistus talveks ja uueks hooajaks #praegu aias saadaval olevast, mida võib kevadel vaja minna? #permakultuuri rakendamine Lilleoru aias 

12.09 Aiaakadeemia - Aiahooaja lõpetamine

Septembris tasub end kokku võtta ja vaadata oma aed kevadise perspektiiviga üle. Teeme ära kõik mis võimalik, et kevadel oleks lihtsam!

Töötoa märksõnad: #sügisesed hooldustööd aias ja peenarde ettevalmistus kevadeks #mida saab teha kasvuhoones, et kevadel oleks vähem tööd #kasvuhoone puhastamine #permakultuuri rakendamine Lilleoru aias 

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus. Igal osalejal on võimalus saada kaasa Lilleoru aiast taimepoegi või biosütt.

Enne 10. märtsi kehtib kogu sarjale soodushind 330€. NB! Igas töötoas jagub kohti vaid 20 osalejale.

OSTA KOGU SARJA PILET SIIT

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 8:30 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 9:10. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Soovi korral võta meiega ühendust ja saame sulle auto bussi vastu saata. Peale kursust saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Permakultuuri aiaakadeemia hõlmab ühekorraga nii teooriat kui praktikat. Haara kaasa märkmik ja aiatöökindad.

Küsimuste korral võta ühendust: Miina Leesment, miina.leesment@lilleoru.ee, +37255584895