Aiaakadeemia – juunis juba Lilleorus koha peal

Lilleoru alustab uue Permakultuuri aiakadeemia sarjaga. Töötubades saad uusi ja huvitavaid teadmisi permakultuurist ning kasulikke näpunäiteid looduspäraseks aiapidamiseks. Inspireeriv sari selgitab nii teooriat kui näitab praktilisi töövõtteid. Arvestame loomulikult ka looduskalendriga - töötoas õpitu on kalendrile vastav ning seega saad õpitut koheselt oma aias järele proovida.

Aiaakadeemia töötubasid juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas, kes kasvatab kõike aias leiduvat loomulikus koostöös taimede, bakterite, seente, usside, putukate ja lindudega. Sellises koostöös loodusega kasvab tervist toetav, puhas ja väikese ökoloogilise jalajäljega toit.

Aiaakadeemia sarja kuulub sel aastal kokku üheksa töötuba, märtsist septembrini. Sul on võimalus osaleda nii üksikutel sündmustel kui ka terves sarjas. 

Juba toimunud Aiaakadeemiaid saad järele vaadata siit 

Küsimuste korral võta ühendust: miina.leesment@lilleoru.ee 

Loe Lilleoru permakultuuri aia kohta lisa siit.

Toimumisaeg:
21. juuni pühapäev, 11:15

Permakultuuri aed on loomulik ja elav süsteem. Kui oled aia rajanud enda vajadusi silmas pidades, võiks seda aeda järgmisena vaadelda kui looduse osa, ühte ühikut kogu tervikust ning asuda taastama selle ruumi elurikkust. Mida see tähendab?

Toimumisaeg:
04. juuli laupäev, 11:15

Seekordses aiaakadeemias uurime Elulille pargi näitel milline on mahekeskkonna väärtus, kuidas meie hoolitseme oma aia tervise eest ning kuidas kasvatame mahetoitu.

Toimumisaeg:
19. juuli pühapäev, 11:15

Loodusega on koosööd teha alati põnev, sest täpselt ei ole teada mis ees ootab ja kuidas asjad edenevad. Sellest teadlik aednik arendab endas vaatlusoskust, oskust avastada seoseid ja teha neist järeldusi. 

Toimumisaeg:
15. august laupäev, 11:15

Rakendades permakultuuri põhimõtteid, tuleks kogu hooaja kestel arvestada ka järgmise hooajaga. Varakult tuleb teha järgmise aasta põlluplaan ja mõelda läbi, milline taim, millises kohas uuel aastal kasvama hakkab. 

Toimumisaeg:
12. september laupäev, 11:15

Septembris tasub end kokku võtta ja vaadata oma aed kevadise perspektiiviga üle. Tee ära kõik mis võimalik, et kevadel oleks lihtsam.