Aiaakadeemia - Taimeväetiste valmistamine, 26. mail, juhendaja Anne-Ly Naukas

Kuidas jõuda lopsaka rikkalikult õitseva aia ja väeka toiduni lähiümbruses kasvavate taimede ja neis sisalduva kaasabil? Kui kasvatada omale ise toidutaimi, siis selleks võib mitu põhjust ja ajendit olla. Üks on see, et aias on lihtsalt tore toimetada ja lisaks lilledele ka midagi suhu pista. Teine see, et natuke värsket ja rohelist kaunistab suvist toidulauda. Kolmandaks põhjuseks võib olla soov vähemalt suvehooajal süüa mitmekülgset ja tervislikku toitu, mis on puhas pestitsiididest ja muust sellisest. Aiaakadeemia keskendub sel korral just viimase valikuga seonduvale – puhta toidu kasvatamine puhtas keskkonnas. Mida meie kasvatatud toit sisaldab, saab alguse ikka mullast ja õhust. Kui muld on toitaineterikas, on neid aineid ka taimes ja tema viljades. Lisaks mullale vajab kultuurtaim, kellelt soovime rikkalikku saaki, lisaväetamist. Esmalt tema kasvufaasis, et panna alus tugevale taimele, teisena õitsemise järgus ja kolmandana viljade valmimise perioodil. Aednikule on siin abiks erinevad taimed, kes tema aias ja ümbruses nö umbrohtudena või ka sihilikult jäetuna kasvavad. Need taimed sisaldavad samuti mitmeid mikroelemente ja ühendeid, mida nad mullast saavad. Kui tegemist on rikkalikult levinud või lopsakate taimedega nagu võilill, nõges, varemerohi, ohakad vms, on neid lihtne koguda ja väetiseks tünni pista.

Juhendab Anne-Ly Naukas: Joogaõpilase ja -õpetajana väärtustab Anne-Ly Naukas harmoonilist keskkonda nii sees kui väljas ja teab kui oluline on puhas ja täisväärtuslik toit. Lilleoru peaaednik on ta juba kaheksandat aastat. Nagu ta ise ütleb, läheb iga aastaga aina põnevamaks – kui on soov teha loodusega koostööd, toimub süvenemine ja avastada on palju. Lilleoru aed on maheaed, kus rakendame permakultuuri printsiipe ja töövõtteid, kompostimisest putukamajadeni. 

Võta kaasa: sobivad riided, kõik teemakohased küsimused ja hea tuju! Kui elad kohas, kus väetiseks sobivaid taimi ei kasva, võta kaasa oma väike ämber, et Lilleorus väekaid toimi korjata!

Koolitus algab 11.00, koguneme alates 10.30 lehtlas. Koolitus sisaldab ka piruka ja tee pausi. 

Kuidas tulla: http://www.lilleoru.ee/et/kuidas-tulla 

Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10.10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Võta meiega ühendust ja saame sulle autoga vastu tulla. Peale koolitust saab linna tagasi kas mõne teise osaleja või bussiga nr 138 (väljub Ellakult 15.22).

Registreerimine & küsimused: Miina Leesment miinale@gmail.com +37255584895

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Taevasmaa tee 2
Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo
Osalustasu: 
€15
Makseviis: 
sularahas kohapeal