Aiaakadeemia - Permakultuuri printsiibid aiapidamises, 1. juunil

1. juuni, 11.0015.00

Kuidas teha aias loodusega koostööd nii, et tulemuseks oleks loomulikum ja rikkalikum aed ning seejuures sekkuda ise füüsiliselt vähem? Seekordne Aiaakadeemia just sellele keskendubki. Tule ja saa teada, mis on permakultuur (ing k permanent ja agriculture) ehk jätkuloomine ning kuidas see on Lilleoru maheaias leidnud rakendamist. Permakultuur lähtub loodusest ja looduspärastest süsteemidest ja eluahelatest. Neid teadvustades on võimalik luua aeda koosluseid, mis on loomulikud, ühtsed ja ise hoidvad süsteemid. Inimese panus on minimaalse ja see on peamiselt suunava, toetava ja ohjeldava iseloomuga. Lilleoru aias kasutatakse ainult süsteemisiseseid ehk looduslikke väetiseid ja tõrjevahendeid. Kui ilmneb probleem millegi üle- või puudujääk, tuleb leida lahendus ringi vaadates või tuleb süsteemi avardada. Tegeletakse vaatlusega, mis on teadliku aiapidamise alus ning peamine ei ole toimetada külvikalendri järgi, vaid elusa looduse rütmis.

Juhendab Anne-Ly Naukas: Joogaõpilase ja -õpetajana väärtustab Anne-Ly Naukas harmoonilist keskkonda nii sees kui väljas ja teab kui oluline on puhas ja täisväärtuslik toit. Lilleoru peaaednik on ta juba kaheksandat aastat. Nagu ta ise ütleb, läheb iga aastaga aina põnevamaks – kui on soov teha loodusega koostööd, toimub süvenemine ja avastada on palju. Lilleoru aed on maheaed, kus rakendame permakultuuri printsiipe ja töövõtteid, kompostimisest putukamajadeni. 

Võta kaasa: sobivad riided, kõik teemakohased küsimused ja hea tuju! 

Koolitus algab 11.00, koguneme alates 10.30 lehtlas. Koolitus sisaldab ka piruka ja tee pausi. 

Kuidas tullahttp://www.lilleoru.ee/et/kuidas-tulla 

Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 10.10 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 10:50. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Võta meiega ühendust ja saame sulle autoga vastu tulla. Peale koolitust saab linna tagasi kas mõne teise osaleja või bussiga nr 138 (väljub Ellakult 15.22).

Registreerimine & küsimused: Miina Leesment miinale@gmail.com +37255584895

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Taevasmaa tee 2
Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo
Osalustasu: 
€20
Makseviis: 
sularahas kohapeal
pangaülekanne
Registreerumine ja lisainfo