Aigi Vahing ja Helena Lass: Kuidas teha rahu söömise ja kehakaaluga?, 1. märtsil Lilleorus

1. märts, 10.3015.30

Kaal kõigub, meeleolud samuti, isusööstude järel alustame trenniga või loobume kõigist naudingutest –– see on nagu nõiaring, millesse paljud meist takerduvad. Kuid kas see on paratamatu?

◆ Miks me sööme rohkem kui tarvis?

◆ Miks on "keelatud toidud" nii head, et ei suuda söömist lõpetada?

◆ Kuidas on söömine seotud vaimse tervise ja heaoluga?

◆ Millisest sügavamast igatsusest räägib soov kontrollida söömist?

◆ Mis on emotsionaalne söömine? Millal on tegemist söömishäirega?

Aigi Vahingu ja dr Helena Lassi praktilises töötoas saad teada, kuidas saab söömisega lõpliku rahu teha – toidust on võimalik tunda rõõmu sellega liialdamata, kuid ka seda piiramata. Kuidas selleni jõuda? Õpid praktilised võtted ja teadmised kuidas vabanemisteega algust teha.

✓ Et mõista, mis ajab meid üle sööma või toitumist piirama, õpid tundma enda sisemaailma ülesehitust – viite erinevat tasandit

✓ Õpid, millised neist tasanditest on seotud söömise ja kehakaalu teemadega ja kuidas

✓ Teeme praktiliselt läbi meditatsiooni, mille abil saad muuta oma suhet toituga

✓ Teeme ühiselt läbi teadlikkuse praktika, mis paljastab, miks sa käitud täna just nii nagu sa käitud

Juhendajad:

Aigi Vahingul on seljataga 30 aastat söömissõltlasena. Esmalt püüdis ta probleemi ise ohjeldada sattudes seeläbi ka teistesse sõltuvustesse: suhtesõltuvus, töönarkomaania, harjumus vajuda depressiooni, ülesportimine jne. Viimastel sõltuvus-aastatel otsis ta lahendusi erinevatest eneseabi meetoditest USA-s ning kirjutas sel teemal ka autobiograafilise romaani “Valik”. Oodatud vabanemise sõltuvustest tõi talle aga Ingvar Villido poolt loodud universaalne inimarengu meetod Teadliku Muutuse Kunst (TMK), mida Aigi õpetab “TMK I-II söömissõltuvused” kursustel kõigile, kes soovivad söömisprobleemidest vabaneda. 

Loe intervjuud Aigiga human.ee blogist.

Helena Lass on üle 10 aasta praktiseerinud teadlikkust, emotsioonide vabastamist, kriya joogat ja paljusid teisigi Ingvar Villido poolt loodud sisemaailma muutmise ja potentsiaalide avamise tehnikaid. Helenal on arstiharidus Tartu Ülikoolist, spetsialiseerumisega psühhiaatrias ning tal on Tallinnas oma eravastuvõtt. Helenalt on ilmunud üle 20 artikli välismaa meediakanalites ning 2018 ilmus teaduskirjastuse Routlede kogumikus tema teadusartikkel tulevikusuundadest vaimses tervises. Ta õpetab Teadliku Muutuse Kunsti I–II kursust aidates inimestel saavutada ja säilitada head vaimset vormi.

Loe Helena Lassi artiklit "Tee ärevusest enesekindluseni" human.ee blogist.

Hind: 45 €

REGISTREERU SIIN!

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus.

Kursus toimub MTÜ Lilleoru ja OÜ Human koostöös.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 8:30 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 9:10. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Soovi korral võta meiega ühendust ja saame sulle auto bussi vastu saata. Peale meistriklassi saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Lilleoru koolimajas käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Kontakt
Kristi Reinap
e-mail:
tel:
+372 506 0519‬