Seks - kas vaimne või füüsiline akt?

Ajakiri Naised, Targa mehe nõu, aprill 2015

Miks on seks nii ihaldusväärne?
Reklaamid kubisevad mõtteid seksuaalsusele viivatest piltidest – nende kaudu võib inimestele müüa mida iganes. Mis paneb inimese seksi nii oluliseks pidama, selle kohta on praktilise teadlikkuse õpetajal Ingvar Villidol huvitav vaatenurk
.

Inimest juhib loodus kahendsüsteemiga (pluss ja miinus). Me ihaleme elu jätkamist soosivat ja püüame vältida elu hävitavat. Kui sind tõmbab teise inimese poole, tekib sinus temaga seoses mingi positiivne emotsioon. Teine inimene, kes muidu oleks käsitletav sinu maailmas võõrana ja seega ohtlikuna, saab läbi positiivse emotsiooni, mida ta sinus tekitab, läheduse vääriliseks. Kui lisame siia ühiskonna kodeeritud ahvatleva ja ihaldatava stereotüübid, mis on salvestunud meie alateadlikku mällu, saabki meie füüsiline keha signaali – soovin selle inimese lähedust, sest temaga seostub mulle nauding.

Enamik inimesi on valmis seksuaalsete naudingute saamiseks palju pingutama. Mehed teenivad raha, et saada enda valdusse “ihaldusväärseks kuulutatud omadustega kehad” ning naised pingutavad dieetide ja kosmeetikaga, et niisugune keha endale luua. Kõik selleks, et tunda end väärtuslike ja õnnelikena. Seks on tundenaudingute lipulaev, kõige lihtsamal viisil saadav kõige eredam nauding.

Ellujäämise sümbol

Asendades seksi selle puudumisel näiteks hea toidu, kauni muusika või hellitavate spaaprotseduuridega, ei tekita need sinus nii intensiivset ja eredat heaolukogemust kui orgasm – seksi tipphetk. Kõige võimsam nauding on ellujäämise sümbol, seostades seksikogemuse elu mõtte ehk ellujäämisinstinktiga. Suremist sümboliserib igasugune valu. Mida suurem valu, seda suurem tõenäosus, et sa sured, arvab meie alateadvus. Mida suurem nauding, seda väärtuslikum tundub elu – oled ellujääja, arvab alateadvus.

Olgu su seksikogemus nii ere ja nauditav kui tahes, ei kesta nauding isegi treenitud inimesel igavesti. Pidevalt sama kogedes kaob kogemuse värskus ja erilisus. Põhjus on lihtne. Me keskendume valele tegevusele. Hetkes olemise ja füüsilise kogemuse tundmise asemel on meil harjumus mõistusega nõu pidada. Kui sul on meeles maksimaalne naudinguhetk minevikust, püüad järgnevatel kordadel saavutada mälu järgi sedasama. Jagad seega oma tähelepanu seksi ajal kaheks – üks osa meenutab olnut ja võrdleb sellega, mis on. “Asja juures” on ainult väike osa sinust. Tulemuseks on vähem ergas kogemus kui esimene kord, kui olid täiega uudse kogemuse sees. Võrdlemine paneb praegust kogemust pidama olnust halvemaks. See ei ole enam ellujäämise sümbol. Sa ei märkagi, et võtad ise oma võrdlemisega endalt võimaluse saada tegelikku naudingut.

Rutiin on kogemuse surm

Kuna tegevus ise on ometi meeldiv, kordad sa seda üha, püüdes naudingut mälu järgi taaselustada, mõistmata, et nauding ei asunud mälus, seega pole ka sealtkaudu taastatav. Sa ei märkagi, et kordad alateadlikult tegevuse mingeid osi, mis muutuvad masinlikeks, rutiinseks. Rutiinist tekib harjumus, milles ei ole midagi uut, sel põhjusel läheb tähelepanu uitama ja tekib keskendumatus. Mida rutiinsemaks su seks muutub, seda vähem see sulle soovitud naudingut pakub. Sageli pead “süüdlaseks” pigem partnerit, kes sind enam ei rahulda ja ehk pead vajalikuks hakata puuduva ereduse lootuses uusi võimalusi otsima.

Kui saaksid iga kord täieliku naudingu, ei valutaks sul kindlasti pea ega oleks sa ka õhtul väsinud. Selle naudingu saamine ei sõltu aga nii palju partnerist kui su enda keskendumisvõimest ja julgusest partnerit juhendada. Võimest keskenduda praegusele hetkele ja ainsale kohale, mille kaudu sa seksuaalset rahulolu saad – sinu füüsilisele kehale. Keskendumine on naudingu saamise nurgakivi.

Füüsilist rahuldust ei ole võimalik saada keskendumata füüsilisele kehale.

Füüsiline akt

Seks pole vaimne ega hingeline akt. Mõtted ja emotsioonid olid olulised suhte sõlmudes, kahe erineva inimese ühendajateks seksiks ettevalmistumisel, läheduse loomisel. Seks ise on absoluutselt füüsiline akt. Ainult läbi füüsilisele keskendumise areneb seksuaalakt ka võimsaks emotsionaalseks elamuseks. Keskendudes seksi ajal mõtlemisele või mis iganes asjasse mittepuutuvale tundele, orgasmi paraku ei saa.

Seksuaalsus on oluline alternatiiv “hallile” argipäevarutiinile. Oma parimas vormis ju lausa selle vastand. Seepärast otsivadki kõik võimalusi saada neid pealtnäha nii kättesaadavaid eredaid naudiguid. Oleme argipäevas pidevalt endas tiirlevate mõtete kütkes. Orgasmihetkel mõtlemine seiskub. Tekib avardumise kogemus ja mingi eriline iseendaga samastumine. Normaalsena on orgasm väga võimas impulss ja võib viia inimese seisundisse, kus ta nagu lakkaks olemast. Seda võib nimetada lausa väikeseks taassünniks. Mõistus vaikib. Elujõud uueneb. Seepärast tekib ka pärast orgasmi rahulolu ja maailmaga kooskõlas olemise tunne. Sa oled kogenud tundmatut iseennast ja su emotsioonid on kaotanud argipäeva pinged ning oled harmoonias olevaga. Seks annab inimesele teada võimalusest, milliseid seisundeid ta võib saavutada ka seksita. Seepärast nimetataksegi orgasmi “jumalikkuse eelmaitseks”. Seksi abil saavutatav seisund pole paraku, nagu öeldud, püsiv.

Vabaks takistavatest mõtetest

Enamasti ei koge me orgasmi täisvõimsusel mitte selle pärast, et me ei valda mingeid imetehnikaid või pole piisavalt seksuaalsed. Pigem püüame kontrollida mõtetega oma füüsilist keha, märkamata, et keskendume nii tehes mujale kui füüsilisele naudingule. Enamik häireid seksuaalse rahulduse saamisel pole füüsilised vaid psühhilised, seotud alateadvusesse salvestunud hinnaguliste mõtete ja neist lahtilükkuvate emotsioonidega, mis kerkivad otsekui sinust sõltumata üles alati samal ajal ja takistavad füüsilist keha naudingut kogemast. Vabanedes takistavatest mõttekontseptsioonidest ja emotsioonidest, vabaned ka erektsioonihäiretest ja suutmatusest orgasmi saada.

Loomulik uuenduskuur

Füüsiline keha vajab seksi keskmiselt umbes kaks korda kuus. Nagu öeldud, on orgasm võimas emotsinaalse energia plahvatus, mis renoveerib peale füüsilise keha ka vitaalsust. Uuenduskuur ei saa aga toimuda kogu aeg, see kurnaks, põletaks su läbi. Seksi alateadlikult ainsaks argielu alternatiiviks muutmine kurnab mitte ainult keha, mõistust ja emotsioone, vaid muudab kogu su elu otsekui paranoiaks. Sa ju vajad rohkem raha, rohkem teiste silmis aksepteeritud ihaldusväärsust, mille hankimiseks pead rakendama kõik oma muud võimed. Teenima ja treenima. Mida rohkem on sul neist pingutustest tekkinud pingeid, seda keerukam on sul end tegeliku seksini jõudes vabaks anda. Soovitud kvaliteediga rahuldus jääb saamata. Nüüd sa juba tead, miks – sinu mõtetes oleva kindla “ideaalseksi” plaani tõttu, mida soovid saavutada. Aga kuna sa ei tea muud alternatiivi eriti intensiivse elusolemise tunde kogemiseks, jätkad ennasthävitavat pingutamist, leidmaks seda teistest naudinguvaldkondadest.

Orgasmile järgnev rahulolu seisunud on tegelikult inimese normaalne seisund, milleni võib jõuda ka ilma seksita. Olles iseendana, koged sa samasugust terviklikkust enda ja maailma vahel, kui pärast orgasmi, aga märksa püsivamalt. Selleks on vaja õppida kasutama tavateadmistest erinevaid teadmisi. Ilma kogenud õpetajata nendega ise pusima ei soovita hakata. Parem alusta teadlikust enese muutmisest, emotsioonide ja kontseptsioonide vabastamisest. Õpi valdama oma teadlikkust ja sellest lähtuvat keskendumisvõimet ja su seksuaalelu võib saada uue mõõtme. Samas võid “aseaine jahtimise” lõpetada ja jõuda selle tegeliku ihaldatud iseendana olemise seisundini, mitte ainult kogeda põgusaid “eelmaitse sähvatusi”, muutes ennast nii, et maailm su ümber muutub.