Anne-Ly Naukas

Krija hatha jooga õpetaja.
Lilleoru peaaednik.

Kvalifikatsioon:
Inimestega suheldes ja joogatunnis juhendades olen kogenud, et kõik eelnev – erinevad töökogemused ja oskused, mida olen nendega seoses pidanud omandama, on tänasel päeval need, mis praegust tegevust toetavad. Kõik eelnev ei ole olnud juhuslik, vaid ettevalmistav. Ja see jätkub...

1996 - 1998 osalesin Ingvar Villido loeng-kursustel, kus ta jagas teadmisi inimeseks olemise baastõdedest, teadlikkuse kasutamisest ja alateadvuse mehhanismidest.
1998 sai minust Ingvar Villido õpilane ja Lilleoru kogukonna liige.

2003 alustasin intensiivset isiklikku krija hatha jooga praktikat ning ca aasta hiljem toimus loomulik üleminek krija hatha joogast huvitatud inimeste juhendamisele.
Umbes samal ajal praktiseerisin ka viie tiibetlasena tuntud harjutusi ning 2005. aastast viin läbi nende riituste kursuseid.

2004 - 2006 pühendused krija jooga I-III astme tehnikatesse õpetajate Marshall Govindan Satchidananda ja Durga Ahlundi poolt.

2005 – 2007 läbisin krija hatha jooga õpetajate 200-tunnise õppeprogrammi. Oman krija hatha jooga õpetaja tunnistust Kanada krija jooga koolist ("Babajis Kriya Yoga Order of Acharyas USA, Inc"), mida tunnistab ka Rahvusvaheline Joogaliit.

2010 kategooria E-RYT 200 (kogenud joogaõpetaja, registreeritud YA-s (Experienced Registered Yoga Teacher).

Sisemine haridus:
Regulaarselt Lilleoru tegemistest osa võttes olen saanud häid kogemusi kahel budistlikul ritriidil ning Põhja-Ameerika põlisindiaanlaste Õpetustest ning tseremooniatest. Väga praktilised ja õpetlikud on olnud korduvad reisid-palverännakud Indias - iidsete joogide ja Maha-Siddhade õpetustega seotud paikadesse, iidsetesse templitesse ning viibimine Haidakhani ashramis.

Sama oluline kogemus, kui need ritriidid ja palverännakud ja otsene Õpetus, on olnud kasvatada üles kaks noort meest ning nüüd, elades Lilleorus, võtta igapäevaselt osa kogukonna töödest-tegemistest.

Kursusest:
Hooaeg kestab septembri algusest maikuu lõpuni.

  • Algajate tundide hooaja alguses on keskendumine üldisele füüsilisele liikuvusele, teeme pigem dünaamilisi kogu keha harjutusi. Järk-järgult lisandub joogaõpetuse elemente nii teoorias kui praktikas krija hatha jooga 18 põhiasendi õppimisel – teadlikkus ja selle kasutamine harjutusi tehes ehk turvalise hatha jooga alus, teadlikkus hingamisest e pranajaama, dhjana ehk meditatsioonipraktika, tahtliku pingestamise kogemus ja tulemus füüsilise keha korrastamisel ja asanate toime süvendamiseks.Eelteadmised-oskused ei ole vajalikud ning liituda võib kogu hooaja vältel.
  • Edasijõudnute, ehk mitmendat hooaega praktiseerivate õpilaste tundides keskendume asanapraktika sügavamatele nüanssidele ning 18 põhiasendi pikemale hoidmisele ja selle erinevatele etappidele. Samuti tutvume mõnede olulisemate looduse aspektidega läbi joogaõpetuse ja hinduistliku prisma. Tundide sisuks on pigem ühine praktiseerimine, asanate uurimine, takistuste eristamine, teadvustamine ning neist vabanemine. Takistusi võib esile tulla nii füüsilisel, vitaalsel kui mentaalsel tasandil ning heaks abiks on enesemuutmise kursustel saadud teadmised-oskused.

Liituda võib kogu hooaja vältel ning oodatud on ka teiste koolkondade õpilased.

Kontaktandmed
Telefon: 
+372 56 66 94 55
e-mail: