JÄÄB ÄRA. Joogateraapia. Enesemassaaži tehnikad turjapiirkonna ja alakõhu pingete leevendamiseks, juhendavad Toomas Õunap ja Anneli Hallik

7. detsember, 10.0015.30

Vähe on tänapäeval neid inimesi, kelle turi ja kael poleks pinges. Tugevad turjapinged ei ole ainult valusad ja ebameeldivad, vaid mõjutavad otseselt meie võimekust mõelda, luua, meelde jätta ja meenutada. Toomas Õunap näitab ette, kuidas saab end ise aidata.

Töötoast saad kaasa:

➤ Lihtsad enesemassaaži tehnikaid turja ja kaela piirkonna pingete vabastamiseks
➤ Pehmed harjutused ja dünaamiline venitus piirkonna verevarustuse parandamiseks
➤ Erinevad akupunktuuri punktid pingete leevendamist
➤ Tehnika, millega saab vabastada pingest kukla piirkonna nn tuule punktid, mis on joogas tuntud ka kui teadvuse värava punktid
➤ Õpime ära lihtsa näomassaaži tehnika, parandama silmade verevarustust ja vereringet silmade ümbruses
➤ Toomas näitab ka, kuidas teha kõrvamassaaži, mis on üks lihtsamaid tehnikaid kogu keha toniseerimiseks

Ujjay massaaž alakõhu pingete vähendamiseks

Ujjay massaaž ehk osteopaatiline kella massaaž vähendab tuntavalt igapäeva stressist kogunenud sidekoe pingeid kõhus ja alakõhus, naistel parandab munasarjade tervist ning aitab joondada emaka asendit, meestel on vajalik muuhulgas eesnäärme heaks terviseks. Ujjay massaaži üheks osaks on diafragma ehk vahelihase pingest vabastamise tehnika koos vastava hingamistehnikaga. See kombineeritud massaaživõte võimaldab parandada oluliselt hingamise kvaliteeti.

NB! Pea silmas, et ujjay massaaži tehakse:

➤ Tühja kõhuga
➤ Riided seljas, kuid kõhu ala on osaliselt vabastatud 
➤ Seesamiõliga – võta kaasa riided, mis võivad veidi õliseks minna 
➤ Vajadusel on massaaž võimalik õppida selgeks ka kaetud kõhuga ja õli kasutamata
Ujjay massaažikompleksi vastunäidustused: rasedus, emakasisene spiraal, hiljutine operatsioon. 

Juhendajad
Toomas Õunap on õpetanud hatha joogat 2002. aastast. Ta on lõpetanud Neijingi Hiina traditsioonilise meditsiini kooli, läbinud TMK I–V kursused, kriya jooga I-III astme pühendused, kriya hatha jooga õpetajate täienduskoolitused ja joogateraapia koolituse. Ingvar Villido õpilane on ta 1997. aastast. Olles aastaid praktiseerinud massöörina, juhendab ta viimased kümme aastat pingete vabastamise ja lõdvestumise koolitusi.

Anneli Hallik on õpetanud kriya hatha joogat 14 aastat. Ta on läbinud TMK I-V kursused, kriya jooga I–III astme pühendused, kriya hatha jooga õpetajate täienduskoolitused ja joogateraapia koolituse. Ingvar Villido õpilane on ta 1992. aastast. Ujjay massaaži omandas Anneli massaažitehnika looja, osteopaat Laurier-Pierre Desjardins’i juures. 

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

 

Autoga tullesVaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport. Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 8:30 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 9:10. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Soovi korral võta meiega ühendust ja saame sulle auto bussi vastu saata. Peale meistriklassi saab linna tagasi bussiga nr 105 (väljub Lilleoru peatusest 16:13).

Praktilist. Lilleoru koolimajas käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Makseinfo
Osalustasu: 
€45

Osalustasu sisaldab ka maitsvat taimetoidu-lõunasööki Lilleoru Issa kohvikus.

Registreerumine ja lisainfo

SÜNDMUS JÄÄB ÄRA

Kontakt
Liia Kanemägi
e-mail:
tel:
+372-56633019