Loomuliku tervise meistriklass “Joogateraapia: kõhu süvamassaaž ja selja tervise ABC” 21. aprillil, Lilleorus

Mida teha, kui keha on juba nii pinges, et lõõgastuminegi tundub võimatu? Joogateraapiast pärit tehnikad aitavad avastada sügavale kudedesse peitunud pinged ning need lõdvestada. Seekordses meistriklassis keskendume seljale ja kõhule. Usu, pärast seda hingad hoopis rahulikumalt. Sõna otseses mõttes.

Fookuses:

  • Ujjay massaaž kõhu ja alakõhu pingete vabastamiseks
  • Selja tervise ABC
  • Jooga anatoomia ja joogateraapia alused

Meistriklassi juhendavad kogenud hatha jooga õpetajad Toomas Õunap ja Anneli Hallik.

Kõhu süvamassaaž

Ujjay massaaž ehk osteopaatiline kella massaaž vähendab tuntavalt igapäeva stressist kogunenud sidekoe pingeid kõhus ja alakõhus, naistel parandab munasarjade tervist ning aitab joondada emaka asendit, meestel on vajalik muuhulgas eesnäärme heaks terviseks. Ujjay massaaži üheks osaks on diafragma ehk vahelihase pingest vabastamise tehnika koos vastava hingamistehnikaga. See kombineeritud massaaživõte võimaldab parandada oluliselt hingamise kvaliteeti.

Ujjay massaaži tehakse...

  • tühja kõhuga
  • riided seljas, kuid kõhu ala on osaliselt vabastatud
  • seesamiõliga – võta kaasa riided, mis võivad veidi õliseks minna (vajadusel on massaaž võimalik õppida selgeks ka kõht kaetud ja õli kasutamata).

Ujjay massaažikompleksi vastunäidustused: rasedus, emakasisene spiraal, hiljutine operatsioon.

Anneli Hallik on õpetanud kriya hatha joogat 14 aastat. Ta on läbinud TMK I-V kursused, kriya jooga I–III astme pühendused, kriya hatha jooga õpetajate täienduskoolitused ja joogateraapia koolituse. Ingvar Villido õpilane on ta 1992. aastast. Ujjay massaaži omandas Anneli massaažitehnika looja, osteopaat Laurier-Pierre Desjardins’i juures.

Selja tervise ABC

Lülisammas on seotud kõigi eluliste funktsioonidega. Terve selg tagab kogu keha täisväärtusliku toimimise. Iga seljaprobleem aga mõjutab meele- ja emotsionaalset seisundit isemoodi.Kuidas nende teadmiste valguses leevendada ala- ja ülaseljavalu? Kuidas toimida lülivaheketta sopistumise ja rühiprobleemide korral? Toomas Õunap võtab ette selja tervise ABC, tutvustab jooga anatoomiat ja joogateraapia aluseid.

Toomas Õunap on õpetanud hatha joogat 2002. aastast. Ta on lõpetanud Neijingi Hiina traditsioonilise meditsiini kooli, läbinud TMK I–V kursused, kriya jooga I-III astme pühendused, kriya hatha jooga õpetajate täienduskoolitused ja joogateraapia koolituse. Ingvar Villido õpilane on ta 1997. aastast. Olles aastaid praktiseerinud massöörina, juhendab ta viimased kümme aastat pingete vabastamise ja lõdvestumise koolitusi.

Ajakava

10.30-10.45 Kogunemine
10.45-11.00 Sissejuhatus, tutvustusring
11.00-13.00 Süvamassaaž kõhule Anneli Hallikuga
13.00-14.00 Lõuna
14.00-16.00 Joogateraapia seljale Toomas Õunapiga

Praktiline info

Võta kaasa märkmik ja pliiats ning mugavad vahetusriided massaažiks ning harjutuste tegemiseks. Kui soovid end pärast meistriklassi värskendada, võta kaasa ka käterätik ja pesemisvahendid. Lilleoru uues õppekeskuses on avarad ja mugavad riietus- ning pesemisruumid, eraldi nii naistele kui meestele.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo
Osalustasu: 
€40

Osalustasu sisaldab ka Lilleoru kohviku maitsvat taimetoitu.

Palume registreeruda teisipäeva 16. aprilli õhtuks! Koha grupis kindlustab ettemaks 20€ (MTÜ Lilleoru, EE822200221017045549). Ettemaks ei kuulu tagastamisele.

Registreerumine ja lisainfo

Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 8:30 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 9:10. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Soovi korral võta meiega ühendust ja saame sulle auto bussi vastu saata. Peale meistriklassi saab linna tagasi kas mõne teise osaleja või bussiga nr 138 (väljub Ellakult 17:22).

Uues õppekeskuses käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Kontakt
Terje Luts
e-mail:
tel:
+3725205514