Loomuliku tervise meistriklass “Kuidas kasvatada tervendavat toitu?” ja puhastav higitelgi tseremoonia 11. mail, Lilleorus

11. mai, 10.3016.00

Füüsilist keha saame vahetult mõjutada toidu ja joogi kaudu. Meie soolestik mõjutab kogu füüsilise keha tervist ning on otseselt seotud ka meie vaimse vormiga.

Parim toit on Sinu enda külvatud, kasvatatud ja kogutud. On Sul terve aed, rõdukast või aknalaud, omale suvist toitu või väikeseid lisandeid saab hea tahtmise korral ikka kasvatada. Ja isegi kui ei saa, on võimalus minna loodusesse ja koguda sealt väärtuslikku ja puhast toidukraami.

Mida külvata ja koguda? Kuidas kasvatada tervendavat toitu? Sellest räägib Lilleoru peaaednik ja kriya hatha jooga õpetaja Anne-Ly Naukas.

Pärast päeva aias teeme koos läbi indiaanirahvaste juurest pärineva higitelgi tseremoonia. Indiaanlased ütlevad, et selles tseremoonias on ühendatud saun ja kirik. Sel ajal, kui keha lõdvestub ja puhastub, vaatame ise sissepoole ja laseme minna sellel, mida me enam ei vaja. Tseremoonia juurde kuuluvad jutud ja lood, laulud ja palved toetavad sisemist ja välist puhastumist ning teadliku muutuse loomist oma elus. Tseremoonia viib läbi Ave Oit.

Kasutame puhastumise juures ka tervistavate ja värskendavate omadustega savi. Sala-allikate voos ja Maaema rüpes ürgset väge kogunud siidjat savi leidub Lilleorus otse tulevase Amrita järve (taevalik nektar) tiigi sängis. Tunnetame savi väge “omal nahal” – võib teha mähise haigele liigesele või valusale seljale, maski näole või kogu kehale!

Juhendajad:

Joogaõpilase ja -õpetajana väärtustab Anne-Ly Naukas harmoonilist keskkonda nii sees kui väljas ja teab kui oluline on puhas ja täisväärtuslik toit. Lilleoru peaaednik on ta juba kaheksandat aastat. Nagu ta ise ütleb, läheb iga aastaga aina põnevamaks – kui on soov teha loodusega koostööd, toimub süvenemine ja avastada on palju. Lilleoru aed on maheaed, kus rakendame permakultuuri printsiipe ja töövõtteid, kompostimisest putukamajadeni.

Ave Oit jõudis Lilleorgu enam kui 25 aastat tagasi, ajendiks huvi vaimse arengu ja looduse vastu. Pea sama kaua on Avel lähedane kokkupuude Põhja-Ameerika indiaanlaste õpetustega ning ta on Lilleorus aastaid põlistarkuste kursuseid ja indiaanitseremooniaid korraldanud. Teadlik ja tervislik eluviis on Ave jaoks üks keskseid väärtuseid ning puhta toidu ja loodusravi austajana on ta ka üks Biomarketi ökopoodide asutajaid.

Kava:

10.30–11.00 Kogunemine Teadlikkuse Rakendamise Koolis

11.00–12.30 Kuidas kasvatada tervendavat toitu? – Anne-Ly Naukase juhendamisel Lilleoru permakultuuri aias

12.30–13.30 Lõunasöök

13.30–15.00 Kuidas kasvatada tervendavat toitu? – Anne-Ly Naukase juhendamisel Lilleoru permakultuuri aias

15.00–17.00 Higistamistelgi tseremoonia Amrita järve ääres, tseremooniat viib läbi Ave Oit

Lõunaks pakume Lilleoru kohviku maitsvat taimetoitu.

Praktiline info

Võta kaasa märkmik ja pliiats, sobivad riided aias toimetamiseks ning ujumisriided higitelgis osalemiseks. Higitelgi järel saab end värskendada Amrita tiigis või dušši all. Võta kaasa käterätik ja soovi korral ka pesemisvahendid. Lilleoru uues õppekeskuses on avarad ja mugavad riietus- ning pesemisruumid, eraldi nii naistele kui meestele.

 

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo
Osalustasu: 
€40

Osalustasu sisaldab ka Lilleoru kohviku maitsvat taimetoitu.

Palume registreeruda teisipäeva 7. mai õhtuks! Koha grupis kindlustab ettemaks 20€ (MTÜ Lilleoru, EE822200221017045549). 

Registreerumine ja lisainfo

Tulla saab ka bussiga: nr 138 väljub kl 8:30 Balti jaamast (peatus 4) ja jõuab Ellaku peatusesse kl 9:10. Ellakult on Lilleorgu 1,5 km. Soovi korral võta meiega ühendust ja saame sulle auto bussi vastu saata. Peale meistriklassi saab linna tagasi kas mõne teise osaleja või bussiga nr 138 (väljub Ellakult 17:22).

Uues õppekeskuses käime vahetusjalanõudes või sokkides. Koha peal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Kontakt
Terje Luts
e-mail:
tel:
+3725205514