Babaji kriya jooga I pühendus Ingvar Villido Ishwarananda juhendamisel 10.–12. juunil

10. juuni, 19.3012. juuni, 18.00

Kriya tähendab teadlikku tegevust. Kriya-jooga terviklik kolmeastmeline süsteem annab inimesele teadmised ja vahendid, et oma elu teadlikult vormida ja juhtida. Tegevust juhtivaks jõuks on siin teadvuse omadused, mitte mõtted ja emotsioonid.

Kriya-jooga eesmärk on tundma õppida ja kasutada looduse sügavamaid varjatud seaduspärasusi, avastada tavapärasest tundmatut. Muutudes avastajaks, avanevad inimese arengule täiesti uued perspektiivid ja võimalused,‟ on öelnud kriya-jooga meister ja TMK meetodi looja Ingvar Villido.

„Kui inimene teadvustab oma sisemaailma erinevatel tasanditel toimuvaid protsesse, tekib tal võimalus neid otseselt mõjutada ning selliselt oma elu igakülgselt korrigeerida, parendada ja täiustada.‟

„Vaatame, milline näiteks on täiuslik mõtlemine. Joogalikust vaatepunktist on see ühe teema arendus kindlas suunas kordagi kõrvale kaldumata, haarates loogilisse järjestusse vaid asjasse puutuva info. Kui palju on inimesi, kes oma mõistust sellisel viisil valdavad? Kuid see on meie tegelik võimekus.‟

Babaji kriya jooga I astme baastehnikate abil on võimalik saavutada:

◈ mõtlemise selgus ja sihipärasus; 
◈ palju parem keskendumisvõime;
◈ intuitsioon ja inspiratsioon, mis avavad ligipääsu uutele teadmistele;
◈ õige hingamine, mis rahustab, aktiveerib ja tasakaalustab vitaalset keha;
◈ füüsilise keha hea tervis ja tasakaal.

Babaji kriya jooga tehnikaid annab kolmes osas edasi selleks vastava õiguse saanud õpetaja. Pühendusi viib läbi Ingvar Villido, kes on 2004. aastast ka kriya-jooga meisterõpetaja ehk acharya, üks vähestest kogu maailmas, kel on õigus õpetada kõigi kolme astme tehnikaid. Koos pühendusega acharya`ks anti talle 2007. aastal ka vaimne nimi Ishwarananda.

Babaji kriya jooga I astme pühendus

I astme pühendus on intensiivne nädalavahetuse kursus, kust saad baastehnikad oma sisemiste tööriistade sihipäraseks ja teadlikuks arendamiseks.

◈ Seitsme dhyana aluseks on teadvuse omaduste rakendamine. Tehnikad arendavad ja lihvivad keskendumist, mõtlemist, ettekujutust, taipamist ja intuitsiooni, avades ligipääsu kirjutamata teadmistele.

◈ Kuue hingamistehnika ehk pranajaama eesmärgiks on vitaalse keha mitmekülgse võimekuse arendamine. Joogid nimetavad pranajaamat hingamise teaduseks. Pühendusel omandad algteadmised, kuidas õigesti hingata, saavutada optimaalseim hingamise rütm, tasakaalustada, aktiveerida ja uuendada vitaalset keha.

◈ 18 hatha-jooga efektiivset füüsilist harjutust elavdavad ja tugevdavad füüsilist keha.

Kokku kuulub Babaji kriya jooga süsteemi 144 erinevat tehnikat erinevate võimete sihipäraseks ja teadlikuks arendamiseks füüsilisel, vitaalsel, mentaalsel ja teadvuse tasandil ning kinnistumiseks tegelikku minasse. Süsteemi aluseks on joogameistrite ja -teadlaste siddhade õpetus, mille kohta võid rohkem lugeda raamatust "Täiuslikkuse tee."

Kriya-jooga tehnikate tulemusliku praktiseerimise eelduseks on teadlikkuse kasutus. Esimese astme pühenduse ettevalmistuseks on seetõttu vajalik eelnevalt omandada ja praktiseerida Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) I-II kursuse tehnikaid. Soovitame enne pühendusele tulekut osaleda ka kriya hatha jooga tundides. 

I pühenduse osalustasu: 450 € 
Osalustasu kordajatele: 225 € 
Osalustasu sisaldab õpetust, õppematerjale ja toitlustust. Hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.

REGISTREERI SIIN!

Kui soovid maksta vahetult enne pühendust, vali registreerudes arvega maksmise võimalus. Kui väga vajad pühenduse eest kahes osas maksmise võimalust, võta registreerimiseks otse ühendust korraldajaga! 

Arvestame kehtivate COVID piirangutega.

Jätkuõpe 

Pärast pühendust on võimalik osaleda igakuistel jätkuõppe kohtumistel Lilleorus. Neil kohtumistel meisterõpetaja ehk acharya`ga jagatakse praktiseerimisel tekkinud kogemusi, esitatakse küsimusi ja täpsustatakse tehnikaid. Vaata kalendrit.

Süvaõpe

II astme pühenduselt saad rea tehnikaid igapäevases elus kasutamiseks ja igapäevaelu toetamiseks. Komplekti kuuluvad erinevad tervendavad ja tasakaalustavad hingamistehnikad, joogaliku puhkuse tehnika, sisemise vaikuse tehnika, tehnikad energiakeskuste aktiveerimiseks ja pühendus mantra-joogasse.
Vaata kalendrit.

III pühendus on intensiivne nädalane retriit, mille käigus õpitakse ja praktiseeritakse edasijõudnute tehnikaid, mis moodustavad viimase osa Babaji kriya jooga 144 tehnika täiuslikust süsteemist. III pühenduse tehnikad on seotud ka potentsiaalide avamisega ja eneserealisatsiooni saavutamisega. Praktikaid täiendavad loengud kriya-jooga kui tervikliku arengutee ja selle eesmärgi paremaks mõistmiseks.
Vaata kalendrit.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Ingvar Villido Ishwarananda Kool, Lilleoru, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald, Harjumaa

 

Majutus: kui soovid ööbida Lilleorus, saadame sulle info majutuse broneerimiseks eraldi meilile. Pakume majutusvõimalusi hinnavahemikus 5–35 €/öö. Lihtsaimad võimalused on joogamatil oma magamiskotiga või telgiga õuealal ja mugavamad suvemajakestes või kodumajutuses. Majutus tuleb kindlasti ette broneerida, kuna majutuskohtade arv kohapeal on piiratud.

Autoga tulles: vaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport: buss 105E väljub kl 17.40 Balti jaamast (peatus 4). Lilleoru peatusesse jõuab buss 18.26. Peale pühendust saab linna tagasi kas mõne kursusel osaleja või bussiga 138 kl 18.22 või 19.47 Ellaku peatusest.

Praktilist: uues koolituskeskuses käime vahetusjalanõudes. Kohapeal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Kontakt
Anne-Ly Naukas
e-mail:
tel:
+372 56 66 94 55