Tuletseremoonia Hanuman Jayanti

Tuletseremoonia Hanuman Jayanti (džajanti) on iidne veedalik havan, mis on pühendatud Hanuman'ile.
Hanumani nimi tähistab ennastsalgavat iseloomu, koosnedes sõnadest hanan - hävitamine ja man - mõistus, viidates inimesele, kes on ületanud isekuse.

Hanuman ja jooga
Kui jooga on kontrolli omamine oma meelte üle, siis Hanuman on täiuslik joogi, kes omab absoluutset kontrolli oma meelte üle. Sellise tulemuseni jõudis ta läbi distsiplineeritud elu, mida iseloomustasid tsölibaat ja isetu teenimine (bhakti). Samuti on Hanuman täiuslik karma joogi, kuna ta tegutseb ilma kiindumuseta, toimides pigem saatuse instrumendina kui ajendatuna isekusest.

Hanuman – esimene õpetama pranajaamasid ja päikesetervituse (Surya Namaskar) looja
Pranajaama on hingamise valdamine, nii et sisse- ja väljahingamine on rütmiline. Vaju, õhu- ja tuulejumal, õpetas legendi kohaselt algselt pranajaamad oma pojale Hanumanile, kes hiljem õpetas need inimkonnale. Surya Namaskari, Päikese tervituse, lõi Hanuman tervituseks oma Õpetaja Suryale.

Hanumani olulisus
Veedalikus sümbolismis esindab ahv inimmõistust, mis on rahutu ega püsi paigal. See ahvi-mõistus on ainus, mille üle inimene saab täieliku kontrolli saavutada.
Me ei saa omada kontrolli maailma üle meie ümber, kuid me saame taltsutada oma mõistuse läbi kindla distsipliini järgimise.
Me ei saa valida oma elu, kuid saame valida, kuidas seda elame.
Olles laps, ahvatles Hanumani päike ja ta tormas päikese poole, pidades seda küpseks puuviljaks.
Oma teel köitis ta tähelepanu deemon Rahu ja Hanuman muutis suunda. Seega on Hanuman kui temperamentne inimmõistus, mis on lärmakas ja erutuv.
Vaid läbi selle suunamise tõelise pühendumise teele (bhakti), saab teda muuta teadlikuks oma sügavast vaiksest olemusest.

Toimumise aeg ja koht
Toimumisaeg: 
7. Aprill, 2020, 06:30
Toimumiskoht: Lilleoru, Taevasmaa tee 2
Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo

Tuletseremooniatel osalemise soovituslik annetus 10 eur. Kookos koos lille ja viirukiga 5 eur. Lill ja viiruk eraldi 2 eur.

Makseviis: 
sularahas kohapeal
Kontakt
Küllike Gruse
e-mail: