Brahmatšarini - Jumalaema Durga teine vorm

Brahmatšarini Durga on võimeline andma meile lõputult hüvesid. Teda teenides saavutab inimene patukahetsuse, loobumise, kiretuse, eetilise käitumise ja enesekontrolli. Ka kõige kriitilisematel heitluse perioodidel jääb meel kõigutamatuks ega kaldu valitud teelt kõrvale.

Sõna “Brahm” tähendab siin “tapast.” Seega Brahmatšarini tähendab siin Tapa Tšarinit – kedagi, kes sooritab tapas't. Brahmatšarini vorm on eriliselt hiilgav ja majesteetlik. Ta on armastuse ja truuduse kehastus. Ema Brahmtšharini on teadmiste ja tarkuse hoidja. Rudrakša on tema lemmik ornament.

Kui ta sündis Himalaja tütrena, tegi ta Devriši Narada soovitusel läbi sügava patukahetsuse, et saada Isand Šivat oma jumalikuks kaasaks.Ta veetis tuhat aastat ainult puuviljade ja peedi juurte peal. Sada aastat veetis ta ainult leht-juurvilju süües.

Pikka aega viibis ta täielikus paastus ning kannatas lageda taeva all suuri looduse piinasid nagu paduvihmad, kõrvetav päike ja lõikav külm. Pärast nii raskeid katsumusi elas ta vaid kuivadest mahalangenud lehtedest Bilva pattaras kolm tuhat aastat.

24 tundi ööpäevas hoidis ta oma meeled keskendatult Isand Šiva kummardamisele. Pärast seda loobus ta isegi kuivanud lehtede söömisest. Mitmed tuhanded aastad veetis ta üldse ilma vee ja toiduta. Kuna ta loobus kuivade bilva lehtede söömisest hakati teda lisaks kutsuma Aparnaks.

Peale mitmeid tuhandeid aastaid kestnud patukahetsust oli ta keha muutunud eriti kõhnaks, temast oli järgi vaid skelett. Tema nii ekstreemne patukahetsus tekitas kõigis kolmes maailmas suurt ärevust. Kogu universum oli vapustatud, jumalad, rišid, siddhad ja munid ülistasid sellist patukahetsust kui ennekuulmatult vooruslikku tegu.

Lõpuks pöördus Isand Brahma läbi oraakli Brahmatšarini poole ja ütles talle väga meeldival toonil – Oo, Jumalanna, siiani pole veel keegi nii karmi patukahetsust läbinud! Ainult Sina olid selleks suuteline! Seda imelist tegu kiidetakse igas neljas ilmakaares. Sinu soov täidetakse. On otsustatud, et saad Isand Šiva oma jumalikuks kaasaks. Nüüd lõpeta oma patukahetsus ja mine koju! Sinu isa tuleb peatselt Sulle järele.

Ema Brahmatšarini armu läbi saadavad seda inimest kõikjal ja alati edu ja kordaminekud. Jumalaemale pühendatud üheksapäevase püha teisel päeval teenitaksegi Ema Durga Brahmatšarini aspekti. Sel moel kinnistub ülespoole pürgija meel Svadhistana tšakras.

Joogi, kelle meel jääb püsivalt sellesse tšakrasse, saab Jumalanna pühendumise ja õnnistuste osaliseks.