Tšandraghanta - Jumalaema Durga kolmas vorm

Need, kes teenivad Ema Tšandraghantat, saavutavad igavese väe ja Jumalaema õnnistuse olla õnnelikud läbi kogu elu.

Ema Tšandraghanta seab jalule õigluse. Tema keha on kullakarva, ta sõidab lõvi seljas, kes iseloomustab dharma't.Tal on 10 kätt ja 3 silma. Kaheksandas käes hoiab ta relvi, ülejäänud kaks on õnnistavates ja halba ärahoidvates käteasendites (mudra).

Jumalannat kujutatakse sõjaks valmis olevas poosis. Tšandraghanta tähendab ülimat õndsust ja teadmiseid, ta külvab rahu ja selgust nagu jahe tuul kuuvalgel ööl. Tema õnnistuste saatel kaovad inimese teelt kõik ettetulevad takistused, kurbused ja mured. Tema möirgav hääl paneb deemonid värisema.

Jumalaemale pühendatud üheksapäevase püha kolmanda päeva teenistus on väga oluline. Sel päeval siseneb õpilase meel Manipura tšakrasse. Sellel tasemel suudab ta Ema Tšandraghanta õnnistusel näha ebamaiseid ja jumalikke asju. Ta tunneb jumaliku nektari lõhna ja mitut tüüpi jumalikud helid saavad talle kuuldavaks. Sellel päeval ja selles õpetuse staadiumis peab õpilane olema eriti ettevaatlik.

Ema Tšandraghanta armust põletatakse kõik õpilase patud ära ja eemaldatakse takistused. Tema teenimine kannab hetkega vilja. Ta on alati poosis, mis on valmis sõtta minema, mistõttu ta eemaldab oma pühendunute takistused väga ruttu.

Tema sõiduk on lõvi ja seetõttu ka temale pühendunu muutub julgeks ja vapraks nagu lõvi. Tema kella helin kaitseb talle pühendunuid alati kurjade vaimude eest. Niipea, kui õpilane teda kutsub, muutub tema kell hetkega aktiivseks ja hakkab helisema, et kaitsta õpilast.