Kalaratri - Jumalaema Durga seitsmes vorm

Kalaratri on jumalanna Durga raevukaim vorm ja juba tema väljanägemine ise tekitab hirmu. Usutakse, et see Jumalanna vorm hävitab kõik deemonlikud jõud. Kalaratri tähendab Teda, kes on “Kal'i surm.” Siin tähendab Kal aega ja surma. Kalaratri hävitab rumaluse ja kõrvaldab pimeduse.

See Jumalanna vorm näitab, et elul on ka tume pool – vägivaldne Ema Loodus, kes on laastav. Teda teatakse ka Šubhankarina. Oma selles vormis tappis Jumalanna Kalaratri Raktabeedži. Raktabeedž oli deemon, kes suutis paljuneda oma igast maapinnale kukkuvast veretilgast. Jumalanna tappis ta limpsides ära kõik deemoni verepiisad, enne kui need maapinnale jõudsid kukkuda ja seeläbi võitis ta. Jumalanna annab oma pühendunutele rahu ja julguse.

Ema Kalaratri jume on kui tume öö lopsaka juuksepahmakaga ning tal on 4 kätt. 2 vasakut kätt hoiavad kirvest ja tõrvikut, paremad käed on “andvas” ja “kaitsvas” mudras. Ta kannab kaelakeed, mis särab kui äike. Tal on 3 silma, millest kiirgab välgu nooli.

Tema ninasõõrmeis liiguvad tuleleegid, kui ta hingab õhku sisse ja välja. Tema sõidukiks on eesel. Sellel päeval tuleks seljas kanda sinist, punast ja valget värvi rõivaid.

Ema Kalaratri näeb välja väga ohtlik, kuid ta annab alati häid vilju. Seega pühendunud ei peaks teda kartma. Tema teenimine Jumalaemale pühendatud üheksapäevase püha seitsmendal päeval on väga oluline joogide ja õpilaste jaoks. Sel päeval keskendutakse soma tšakrale. Pühendunute jaoks avanevad sel päeval uksed kõikide universumi siddhide juurde.

Vaid läbi Ema meenutamise jooksevad kurjad vaimud eemale. Kui planeetide seisu tõttu peaks mingi ebasoodne mõju tekkima, siis läbi Ema teenimise kaovad need. Igat tüüpi hirmud kaovad. Šubhankari Mata annab alati häid (šubh) vilju. Teenimiseks on vajalikud tõeline usk, enda vaoshoidmine ja kontsentratsioon.