Katyayani - Jumalaema Durga kuues vorm

Pühak Katyayan viis läbi tõsise patukahetsuse. Ta soovis, et Ema Durga sünniks tema tütrena.

Jumalanna vastas tema palvele. See on Durga vorm tütrena. Siin on ta armastav tütar.

Ta on armastuse eeskuju, kuid ta ei kõhkle hetkekski, et tõusta vihas kaitsma tõde ja dharmat. Usutakse, et Ema Katyayani võitleb järeleandmatult kurjade ja petlike jõududega.

Tal on 3 silma ja 4 kätt. Üks vasak käsi hoiab relva ja teine lootost. Teised käed on kaitsvates ja õnnistavates poosides. Tema nahk on kuldset värvi ja tema sõiduk on lõvi.

Et saada Isand Krišnat oma kaasaks, teenivad gopid (noored abieluealised karjuste tütred) ühes legendis Ema Katyayanit. Delhis on väga kuulus Chhattarpuri tempel. See pühakoda on pühendatud Jumalanna Katyayanile, kelle õnnistust (daršan) võib saada vaid aštami ajal igas kuus.

Kuid terve Jumalaemale pühendatud üheksapäevase püha jooksul on võimalik saada Ema Katyayani õnnistust. Katyayani kuldne kujutis köidab pühendunute meeli oma hiiglasliku suuruse ja puhta jumalikkusega.

Ema Durga teenimine Jumalaema Katyayanina üheksapäevase püha kuuendal päeval omab suurt tähtsust. Inimesed pühendavad kõik Emale sel päeval. Ema õnnistab oma pühendunuid. Keskendutakse agja tšakrale. Sel päeval tuleks kanda seljas punast ja valget.