Lilleoru unikaalne õppekeskus sai nurgakivi, 19. okt. 2013

Lilleorus pandi nurgakivi unikaalsele hoonele, mis kerkib ühisrahastuse ja talgute toel!

Hõimupäeval, 19.oktoobril paigutati Lilleorus uue AVATUD keskuse alusmüüri sisse nurgakivi. Kivisse müüriti kokkulepe, milles 75 inimest kinnitavad valmisolekut panustada oma aega ja teisi resursse uue maja valmimisse.
Tegu on Eestis esimese nii suure objektiga, mis rajatakse kogukondliku ühisrahastuse põhimõtetel ja mille enamik töödest tehakse talgute korras.

Kunagisest Põhuteatrist kerkib Lilleorus õppe-, kultuuri-, kogukonna- ja ökomaja, kus saab edaspidi õppida enesemuutmise kunsti, ökoloogilise eluviisi ja põliskultuuri tarkusi ning nende rakendamist igapäeva elus.

Nurgakivi panekul olid kohal Lilleoru MTÜ ja laiema sõprade ringi liikmed, Lilleoru asutaja Ingvar Villido ja Rae vallavanem Mart Võrklaev. Vallavanem on uhke selle üle, et taoline Eesti ja ilmselgelt kogu Baltikumi mastaabis unikaalne hoone kerkib just Rae valda. Maja valmimisele on pannud vabatahtlikena õla alla Lilleorus praktiseeritavat eluviisi toetavad arhitektid, ettevõtjad, toetuste organiseerijad, vabast ajast vajalikke töid tegevad ehitajad ja paljud teised. Hetkel käivad vundamendi ehitustööd talguliste abiga ning vundamendiga loodetakse valmis saada veel enne lume tulekut.

Lilleoru uue peamaja arhitektideks on Ain Padrik ja Sven Koppel. “Ehitist planeeritakse loodusehitisena ja võimalikult palju soovitakse kasutada taaskasutatavaid materjale. Hoone ümbrusesse on kavandamisel permakultuuri õppeaed,” sõnab ökodisainer ja Lilleoru MTÜ liige Reet Aus.

Vaida külje all Aruvalla külas asuv Lilleoru keskus on loodud 20 aastat tagasi, toetamaks inimese terviklikku ja igakülgset arengut. Keskust haldab 2001. aastal loodud MTÜ Lilleoru. Paljude vabatahtlike ning Euroopa Liidu rahastuse toel on Lilleoruarenemas rahvusvaheliseks õppekeskuseks ja valmimas on maailmas ainulaadne iidset loomismustrit väljendav Elulille park.

Ehitustööd jätkuvad külmade tulekuni. Soovijail on võimalik panustada.

Lisainfoks:
Nurgakivi paneku galerii.
Kuidas sai Lilleorust Lilleoru.
Facebooki album: Kuidas saab Põhueatrist AVATUD keskus, sealhulgas: mis läks veel nurgakivi sisse ja AVATUD keskuse ehitamise kokkulepe.

Kontaktid:
Ave Oit, Lilleoru MTÜ juhatuse esinaine: ave.oit@lilleoru.ee, +372 56 499 199
Aigi Vahing, Lilleoru MTÜ kommunikatsioon: aigivahing@gmail.com, +372 53 087 108
Kaur Lass, AVATUD keskuse ehituse koordinaator: kaur.lass@headandlead.ee, +372 50 83 906

Juuresoleval Mari Kadaniku fotol: (vasakult) AVATUD keskuse ehituse koordinaator Kaur Lass, Lilleoru asutaja Ingvar Villido, Rae vallavanem Mart Võrklaev.

Pressiteate kajastus:

  • Ehitusuudised Äripäev (vaata siit terve loo pdf-i): Võimalus: kogukonna ühisrahastuse toel kerkib unikaalne ökohoone, 23.10.2013, 14:38
  • Harju Elu: Lilleorus pandi talgutel nurgakivi ökokeskusele, 25. okt. 2013
  • Rae sõnumid: lk. 18 - Lilleorus pandi nurgakivi unikaalsele hoonele, mis kerkib ühisrahastuse ja talgute toel, nov 2013
  • Keskkonnatehnikast 6 nr. 2013: Lilleorus pandi nurgakivi ühisrahastuse ja talgute toel kerkivale unikaalsele hoonele 
  • alkeemia.ee: Lilleorus pandi nurgakivi unikaalsele talgute toel kerkivale keskusele, 24.10.2013
  • Aruvalla kylauudis.ee: Lilleorus pandi nurgakivi unikaalsele hoonele