Mahagauri - Jumalaema Durga kaheksas vorm

Mahagauri värv on valge. Valget näitavad merikarbid, kuu, jne. Mahagauri tähendab kedagi, kes on valge ja puhas nagu välgunool. Sel päeval keskendutakse kamešwari tšakrale.

Selline on Ema Parvati vorm, kui ta viis läbi patukahetsust, et saada Isand Šiva oma kaasaks.

Arvatakse, et selle intensiivse tapase tõttu, mida ta liikumatult tegi, pani ta mulla ja tolmu oma kehale kogunema.

Isand Šiva pesi teda veega Gangese jõest, mis tegi tema keha valgelt säravaks ja miks teda kutsutakse Mahagauri. Selles Durga vormis on esindatud puhtus.

Jumalanna on 8-aastase lapse vormis nii heleda palgega kui merikarp, kuu ja jasmiin. Tema riided ja ornamendid on valged ja puhtad. Tal on 3 silma ja 4 kätt.

Tema ülemine parem käsi on hirmu leevendavas poosis ja alumises vasakus käes hoiab ta kolmikharki, tema ülemine vasak käsi hoiab tamburiini ja alumine vasak käsi on õnnistavas poosis. Tema teenimise läbi pestakse minema pühendunu kõik patud. Tema vägi on kõigutamatu ja kannab hetkeliselt vilja.

Jumalaemale pühendatud üheksapäevase püha kaheksas päev on väga oluline. Kui inimesed teenivad peale paastumist, saavad nad vilju hetkeliselt. Ema Mahagaurit saab teenida Jumalanna Ema portree ees kui ka Isand Šiva templis Parvati Mata kuju ees.

Ta püsib pühendunu südames ja annab meile vilju, kui teenime ükskõik millist tema vormi. Sellel päeval oleks pühendunule kohane kanda punast, saffranit, kollast, roosat või valget värvi riideid. Ema Mahagaurit võib näha Kankhalis templis palverännaku keskuse lähedal Haridwaris, Indias.