Patandžali joogasuutrad – sissejuhatav kursus, õpetab Radha Sundararajan, 18.–20. septembril 2015, Lilleorus

18. september, 08.0020. september, 14.30

„Jooga on teadvuses (üleskerkivate) lainetustega (samastumise) lakkamine. Siis jääb nägija oma tõelisesse vormi püsima. Vastasel juhul toimub (mina) samastumine (teadvuse) lainetustega...“
Patandžali „Joogasuutrad“, I. 2.–4.

Kolmepäevane süvakursus pakub väärt võimaluse ühe kõige mõjukama jooga alusteksti paremaks mõistmiseks ja isikliku praktika süvendamiseks, avades nii suutrate siseomast teadmist kui ka õpetades neid eluliselt rakendama. 
Radha Sundararajan, väärika T. Krishnamacharya joogaliini elav esindaja, on armastav ja rõõmsameelne, kuid samas väga täpne ja asjatundlik õpetaja, keda tema paljud õpilased üle kogu maailma palavalt armastavad. Kuna veel ühe hea uudisena ilmusid hiljaaegu Lilleoru kirjastuse poolt väljaantuna ka eestikeelsed „Patandžali joogasuutrad“, on kursus just õigeaegne kaaslane eestikeelsele lugejale, sest „Suutrate“ mõistmiseks on vaja tunda ka laiemat pärimuslikku tausta.
Olete teretulnud!

Kursus toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde.

Tutvustus
Iidne Indiast alguse saanud joogakunst ja -teadus on tänapäeval muutunud väga populaarseks ning seda harjutavad ülemaailmselt miljonid inimesed. On tõsiasi, et aja jooksul on jooga erinevad rakendused arenenud ning neid on ka ühendatud erinevate koolkondade ja traditsioonide alla. Kuid ükskõik mis traditsiooni või joogavormiga ka tegemist poleks, kasvavad need õpetused kõik välja ühest kõige mõjukamatest jooga klassikalistest tekstidest – tark Patandžali joogasuutratest.

Tark Patandžali filosoofia keskendub erinevatele inimmeele tasanditele, milles sisalduvad teatud universaalsed nõrkused, nagu väärtõlgendused, vale tunnetus, igatsus meeleliste objektide järele, kiindumused jne. Siin peituvad nii meie raskuste põhjused, kui ka nende lahendused. Selle klassikalise teksti olulisus seisneb inimmeele psühholoogia mõistmises ja vahendite väljatoomises, mis viivad meele distsipliini ja rahuolekusse. See avab meile võimalusi, mille abil saame progresseeruvalt meelt täiustada, et see võiks saavutada kõrgeima võimaliku potentsiaali.

Seminari eesmärk on aidata osalejatel paremini mõista neid väljaütlemisi ja eneseuuringu viise. Põhitõdesid jagatakse üksikasjalisi seletusi sisaldavate inspireerivate loengute kaudu, mis võimaldavad jõuda teadmiste tuumani. See põhjalik uurimus sisaldab joogasuutrate retsiteerimist ja ka meditatiivseid süvenemisi Patandžali suutrate sisusse. Kursus on abistav kõigile, kes soovivad avardada oma teadmisi joogafilosoofiast nii elukutselise joogaõpetajana kui ka iseenda tarbeks.

Õpetajast – Radha Sundararajan
Krishnamacharya pärimusliini õpilasena on Radha üks vähestest õnnelikest, kel oli võimalus olla suure joogi T. Krishnamacharya poja Shri T.K.V. Desikachar’i otsene õpilane. Oma enam kui 30 aasta jooga ja Veedalaulu kogemusega on ta rännanud üle maailma, õpetades Veedalaulu ja Krishnamacharya pärimuse joogateadmisi.

Olgu tegemist Patandžali, Bhagavad Gitaga või muude klassikaliste tekstidega, nagu Jooga Rahasya, Veedalaulu või meditatsioonipraktikaga, teeb ta õppeprotsessi alati nauditavaks. Radha on sertifitseeritud joogaterapeut ning Veedalaulu ja joogaõpetajate koolitaja. Ta on võrdselt vilunud õpetamises nii prantsuse kui ka inglise keeles. Sooja, vaimuka ja pühendunud inimesena, suudab ta luua õpilastega hea suhte, pannes aluse kauakestvale sõprusele. 

Ajakava

Reede, laupäev
8:00 hommikusöök
9:30 – 10:20 sessioon 1
10:30 – 11:20 sessioon 2
11.30 – 12.20 sessioon 3
12:30 lõuna
14.30 – 15.20 sessioon 4
15.30 – 16.20 sessioon 5
16.20 – 17.30 sessioon 6
17:30 õhtusöök

Pühapäev
8:00 hommikusöök
9:30 – 10:20 sessioon 1
10:30 – 11:20 sessioon 2
11.30 – 12.20 sessioon 3
12:30 lõuna
14.30 – küsimused-vastused, jagamine

Majutus ja toitlustus
Lilleorus on lihtsad joogalikud olud, ööbida saab ühises ruumis põrandal oma magamiskoti/tekiga (joogamatid on Lilleoru poolt) või ka telgis enda varustusega. Kohapeal on ka kaks väikest suvemaja (kummaski neli voodit), mida saab rentida hinnaga 7 eurot/öö. Kohapeal saab kasutada ka linu 3 eurot/komplekt. Kaasa tuleks võtta oma magamiskott/tekk.
Kuigi pakume lihtsaid tingimusi on terve kursuse aja kohapeal viibimine soovitatav, kuna kohapealne selge ja rahulik atmosfäär on suureks toeks õppeprotsessis.

***
"Veedalaulu seminar"
Radha Sundararajan annab 24.-27. septembril Lilleorus ka teise kursuse, mis avab veedade – india tarkuse ühe kõige auväärsema allika – sisu ja elulisi kasutamisvõimalusi. Loe lisa ja registreeru siin.

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Taevasmaa tee 2
Aruvalla küla, Rae vald

Täiendavad küsimused kursuse sisu osas:
Mari Kadanik, mari (at) marikadanik.ee, +372 507 3548

Korralduslikud küsimused:
Anneli Hallik, hallik.anneli (at) gmail.com, +372 5661 6948

Makseinfo
Osalustasu: 
€270

Kursuse tasu on 270 eurot, sisaldades õpet, taimetoitu (kerge hommikusöök, lõuna- ja õhtusöök) ja lihtsat ööbimisvõimalust. Selgitusena lisada kursuse nimi. Koha kursusel tagab registreerumine koos ettemaksuga 30 eur (tagastamatu). 

NB! Registreerudes ja makstes ettemaksu 30€ (tagastamatu) hiljemalt 31.augustiks on kursus soodustasuga 240€. 
Radha Sundararajani poolt kehtib mõlemal kursusel osalejatele soodustus, mis on kahe kursuse peale (Joogasuutrad 18.-20.09 ja Veedalaul 24.-27.09) kokku 50 eurot.