Siddhidatri - Jumalaema Durga üheksas vorm

Siddhi tähendab sanskriti keeles täiust.

Jumalanna Siddhidatril on 4 kätt. Oma ülemises paremas käes hoiab ta tšakrat ja alumises valitsuskeppi.

Tema vasakus ülemises käes on merikarp ja alumises lootoslill. Ta istub lootoslillel ja tema sõidukiks on lõvi. Sel päeval keskendutakse sahasrara tšakrale.

Jumalanna Siddhidatri saab anda meile erinevaid salajasi vägesid ja täita enda pühendunute 26 erinevat soovi. Pühakirjas Markandaye Purana loetletakse need 8 siddhit üles järgnevalt: Anima, Mahima, Garima, Laghima, Prapti, Prakaamya, Ishitva ja Vashitva.

Brahmavaivart Purana järgi on neid saavutusi 18. Legend räägib, et Isand Šiva sai kõik need siddhid teenides Maha Šaktit. Tema tänu tulemusena muutus pool Isand Šiva kehast jumalanna Šaktiks ja seetõttu hakati teda kutsuma ka Ardhanarišvar.

Ema Durga eemaldab rumaluse ja annab teadmised. Seetõttu ümbritsevadki jumalannat siddhad (täiuslikkuse saavutanud olendid), gandharvad (jumalikud muusik-vaimud), yakshad (loodusvarade heasoovlikud vaimud), deemonid ja jumalused, kes teda teenivad.

Ta annab sellise mõistmise, et kõik eksisteeriv on Ülim. Kui õpilane teenib teda eelpoolmainitud kombel täie usuga, saavutab ta kõik siddhid ja miski universumis pole tema jaoks enam kättesaamatu.

Jumalaemale pühendatud üheksapäevase püha üheksandat päeva kutsutakse mitmel pool ka Mahanavami'ks.

See Suure Ema Durga vorm külvab inimesed üle teadmistega, mis teevad iga hinge puhtaks. Sellel päeval tuleks kanda punaseid ja valgeid rõivaid. Merikarp, tšakra, valitsuskepp ja lootos tema neljas käes näitavad meile, et Ema Siddhidatri on alati valmis meid aitama.