Tantsuteraapia kursus – vabasta end rõõmuga! 8.-9.juunil, Tallinnas

Tantsu ja liikumise kaudu on võimalik luua oma emotsionaalset, mentaalset ja füüsilist tervist.

Seetõttu on tantsuteraapia võimas psühhoteraapia ja enesearengu meetod - taoline kehaline väljendus loob võimalused suhestuda iseendaga ning suhelda teistega terviklikumalt.

Sündiv rõõm ja heaolu aitavad püsida tasakaalus, mida aitab alal hoida meie kehakeele tõepärasus!

Tantsuteraapia sobib avardava meetodina kõigile ja on eriti soovitatav stressi, rahutuse, ärevuse, nukrameelsuse, depressiooni, madala enesehinnangu, hüperaktiivsuse, häbeliku või jäiga iseloomu korral jms.

Baastehnikatena kasutame:

 • kehateadlikkuse ja lihastesse kogunenud blokeeringute vabastamist
 • emotsionaalse eneseväljenduse avamist ja arendamist
 • grupitöö tehnikaid
 • individuaaltöö tehnikaid

Tantsuteraapia aitab:

 • tõsta enesehinnangut ja -usaldust
 • vallata oskuslikumalt igapäevaelus ettetulevaid olukordi
 • taasavastada inimliku ilu ja sarmi spontaanne väljendumine
 • vabastada alakehasse kogunenud blokeeringuid (suguelundite ja alaselja piirkond)
 • suurendada painduvust, nõtkust, koordinatsiooni ja toonust
 • maandada stressi
 • leevendada mentaalset, emotsionaalset ja füüsilist jäikust
 • tasakaalustada ajupoolkerasid
 • arendada tundlikkust ja kunstilist eneseväljendust
 • parandada tervist selle sõna holistilises tähenduses

Kursuse ülesehitus:

Täpne programm moodustub koha peal olenevalt teemadest, millega osalejad ise tahavad tegeleda. Samas kasutame igapäevase baasina strechingu, bioenergeetika, kehatelje (liigeste, skeletilihaste) vabastamise, visualisatsiooni, blokeeringute vabastamise ja uute programmide loomise, kehalise eneseväljenduse ja teraapia harjutusi.

Kursus toimub mõlemal päeval kell 10-19, lõunapaus kell 14-16.

Lisaks! Kursuse läbimisel on võimalik tulla kohe ka jätkukursusele 14.-16. juunil, kus osalevad 2012. aastal sama kursuse läbinud. Kui osaled järjest mõlemal kursusel, saad teise kursuse 20 eurot soodsamalt.

Kursusele on oodatud kõik, kes armastavad tantsida!

Juhendaja tutvustus:

Maria Martinez Ros kuulub nende säravate inimeste hulka, kes on alati arenguteel ja elus uskumatult palju jõuavad. Eestit on Maria külastanud juba kaks korda: 2011. aastal permakultuuri sertifikaadikursuse ühe läbiviijana ning eelmisel suvel sisemise ökoloogia ja tantsuteraapia kursuse juhendajana. 

Erialalt on Maria kehatöö- ja psühhoterapeut, õppinud psühhoteraapiat Clevelandi gestalt-teraapia instituudis ja juhtides Casa Sanarte nimelist alternatiivravikeskust Quintana Roo’s. Terapeudina ühendab ta oma töös järgmised meetodid: bioenergeetika, tantsuteraapia, humanistliku psühholoogia, tanatoloogia, gestalt- ja mänguteraapia, psühhodraama, Feldenkraisi ja pere konstellatsioonide meetodi ning sisemise ökoloogia. 

Maria on Mehhiko rahvusliku spordikomitee diplomiga treener ja rahvusliku kaunite kunstide akadeemia haridusega lavakujundaja. Tänu enam kui 30-aastasele kogemusele erinevate liikumis- ja tantsutehnikatega (ballett, võimlemine, stepp- ja peotants, džäss- ja moderntants, jooga ja stretching) tunneb ta suurepäraselt sõnumite keelt, mida meie keha väljendab. 

Olemata siiski päris rahul oma teadmiste ja oskustega, õppis ta lisaks permakultuuri disaineriks ning siin omandatud teadmised jätkusuutlikkusest võimaldasid sisemise ökoloogia meetodi loomise. See on teraapiline meetod, mis arvestab ökoloogilise süsteemi vahelisi seoseid, käitumist ja rütmi ning meie sise- ja välismaailma protsesside sarnasust.

Enda välja töötatud Ecodanza tantsutehnika abil aitab ta tantsijatel ja koreograafidel oma olemust terviklikumalt leida.

Tänaseks on Maria käivitanud ja juhib kodanikuühendust Ecoaldea Gratitud, tegeledes maia-indiaanlaste kogukondade jätkusuutlikkuse ja arengu edendamisega, ning on Ladina-Ameerika permakultuuri instituudi esindaja Mehhikos. Maria on loonud mitmeid õpetamise ja õppimise meetodeid, et aidata inimestel tasakaalukamalt elada, areneda ja suhelda. Tema jaoks on kunst, ökoloogia ja inimese areng lähedalt seotud ja kasulikud tööriistad sisemise jumalikkuse avastamise ja avamise teel.

Loe ka ajakirjas ÜKS ilmunud intervjuud "Maria Mehhiko vihmametsast".

Toimumiskoht: Tantsupööning, 6. korrus, Narva mnt 9a, Tallinn

Makseinfo
Osalustasu: 
€100

100 €, registreerudes ja tasudes ettemaksu 30 € hiljemalt 25. maiks.
26. maist alates 120 €. 

Palume maksta kursuse kogu osalemistasu hiljemalt 1. juuniks ülekandega MTÜ Lilleoru arvele: Swedbank 221017045549, selgitus "Tantsuteraapia kursus 8.-9.06".

Kontakt
Anneli Hallik
e-mail:
tel:
+372 56 616 948