TEADLIKU MUUTUSE KUNST I-II: Mina, minu sisemaailm ja viis keha. Elu häirivatest emotsioonidest vabanemine 17-18.05, 8.06 Tln, 1. osa

„Teadliku muutuse kunsti“ viiel kursusel õpid selgeks tehnikad, mida saad kasutada terve elu jooksul ja mida praktiseerides õpid sa:

 • kasutama teadlikkust ja mõistma seeläbi selgelt mis sinu elus toimub;
 • rakendama teadlikkust, et vabastada jäädavalt sinu elu häirivaid emotsioone ja mõtteid;
 • tulema teadvele ja õpitud tehnika abil enda teadvelolekut püsivamaks treenima;
 • kasutama arukust ja intellekti koos kõigi selle omadustega – taipamisvõime, intuitsioon, inspiratsioon, teadlikkus ja eristamisvõime – ja nii enda elu soovitud suunas kujundama;
 • tegutsema täiesti uuel tasemel – efektiivselt, vähima pingutuse ja parimate tulemustega nii enda kui teiste jaoks.

Õpilane saab kaasa töötades isiklikud kogemused ja taipamised ning omandatud tehnikad on enda elu soovitud suunas muutmiseks koheselt rakendatavad. Tehnikad on lihtsad ja täpsed, nende efektiivsus kasvab kasutamise käigus. Rakendades teadlikkust hakkad kogema tervust, mis on täiuslik, sõltumatu heaolu sinu olemise igal tasandil.

Esimene kursus koosneb „Teadliku muutuse kunsti“ I ja II osast:

L 17. mail kell 10.00 - 17.00 „Teadliku muutuse kunst I: Mina, minu sisemaailm ja viis keha“

I kursusel õpid praktilise kogemuse kaudu orienteeruma enda sisemaailmas.

Õpid tundma selle viit holistiliselt seotud tasandit, milleks on sinu:
1. füüsiline keha – bioloogiline organism ja selle baasvajadused, aistingud;
2. vitaalne ehk astraalne keha – emotsioonid ehk stiihiad, loodusjõud;
3. mentaalne ehk kausaalne keha – mälu, mõtted, meenutused, ettekujutused;
4. intellekt – teadlikkus, taipamisvõime, intuitsioon, inspiratsioon, eristamisvõime;
5. vaimne keha – olemasolu ehk sinu tegelik identiteet, kõrgeim Mina;

I kursusel:

 • õpid neil tasanditel praktiliselt vahet tegema ja neil toimuvaid protsesse mõistma;
 • saad praktilise kogemuse teadlikuna olemisest ja õpid selgeks tehnika, mille abil saad hakata end ise praktiliselt teadvele tooma;
 • saad praktilise kogemuse oma tegelikust Minast.

Nende teadmiste abil saad hakata võtma enda elu juhtimist automaatselt aset leidvate protsesside käest enda kätte tagasi.

P 18. mail kell 10.00 - 17.00 ja P 8. juunil kell 10.00 - 14.00 Teadliku muutuse kunst II: Elu häirivatest emotsioonidest vabanemine“

II kursusel omandad praktilised tehnikad, mille abil saad vabaneda nii hetkel aktiivsetest kui ka minevikus kogetud häirivatest emotsioonidest.

Praktilise kogemuse kaudu õpid:

 • emotsioone märkama ja mõistma nende mõjujõudu sinu igapäevasele elule, sh tervisele;
 • vabanema emotsioonidest, mis sinu elu raskendavad;
 • märkama ja vabastama „taustaemotsioone“, mida sa ei pruugi kogeda emotsioonidena, sest need toonivad su olemise tausta, nt. krooniline väsimus, nukrus, depressioon.
 • muutma hirmu lihtsasti enda liitlaseks.

Häirivate emotsioonide vabanedes ei jää sa tuimaks. Sinu ellu tekib iseeneslik rõõmsus, mis pole emotsioon, vaid on elujaatav seisund. Emotsioonide sunnist vabanedes kasvab sinu võime olla teadvel, selge. Sul hakkab olema rohkem aega ja energiat; sinu töö sujub, tervis taastub ja suhted muutuvad nauditavamateks. Emotsioonid võivad olla liikumapanevaks jõuks, kui sa neid valdad.

Juhendajast:

Ingvar Villido on kriya jooga õpetaja, Lilleorus asuva kriya jooga keskuse asutaja ja nõukoja liige. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast ning selle töö tulemusena on ta ajakohastanud iidsed kriya jooga teadmised tasemele, mis on arusaadavad ja praktiliselt kasutatavad kõikide kaasaegsete inimeste poolt. Tema loengutel ja kursustel on osalenud kokku üle 15000 inimese Eestist ja välismaalt, kelle hulgas on erinevate valdkondade esindajaid, alates üliõpilastest kuni ettevõtjate ja tippjuhtideni.

Kursustel õpitu on praktiline, arvestab kaasaegse inimese vajaduste, elutempo ja võimetega ning annab uued võimalused elukvaliteedi parandamiseks. Saad vahendid, millega muuta iseseisvalt oma kroonilisi harjumusi, probleeme, hoiakuid ning uskumusi iseenda ja teiste suhtes - vabastada end ise kannatustest.

Eestis loodud unikaalne elumustrite muutmise õpetus põhineb iidsete tarkade – siddhade – inimkäsitlusel.

Meid ei ole kujundanud mitte ainult geenid, vaid ka keskkond – nii ajalooline kultuuriline pärand kui ühiskonna poolt antav õpetus. Omaenda vigu jätkuvalt kopeeriv ümbritsev maailm õpetab meid samu vigu kordama. On naiivne loota, et see peatuks iseenesest.

Põhjuseks, miks me oma igapäevaeluga lihtsalt ja tulemuslikult toime ei tule, on ekslik inimesekäsitlus, mis lähtub sellest, et inimene on kõigest bioloogiline masin, mõtlev loom, kes seisab iga päev silmitsi vaenuliku keskkonnaga, millele ta on paratamatult loodud alla jääma. Kuni 95% iga inimese igapäevasest elust kujundavad erinevad harjumused. Kas selline olukord ei tundu Sulle liialt piirav?

Ingvar Villido (Human OÜ) poolt välja töötatud Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) kursuste sari on loodud igapäevaste tegevuste tulemuslikkuse tõstmiseks ja ettetulevate olukordade paremaks lahendamiseks. Kursusel omandatud praktilistest oskustest kujuneb igapäevaselt kasutatav sisemaailma “tööriistakast”, milles sisalduvate töövahendite abil saab tulemuslikult “parandada” iga ettejuhtuvat olukorda. Ja seda just konkreetses situatsioonis selle tekkimise ajal. Selliselt praktilisse ellu integreerituna kujundatakse õpitu alusel teadlikum vaade igapäevaelule, milles on vähem segajaid ja segadust ning kus järk-järgult võetakse oma elu üle tegelik kontroll, nii nagu see tegelikult loomulik ongi. Meie igapäevased suunajad ja juhid – emotsioonid ja mõttemustrid – muutuvad meie tööriistadeks, mille kasutuse aja ja koha üle otsutame meie ise. Kättesaadavateks ja kasutatavateks muutuvad ka seni juhuslikult avaldunud inspiratsioon ja intuitsioon. Igapäevase müra taustalt hakkab eristuma üks eripärane seisund – teadvelolek – milles tegutsemine tõstab elukvaliteedi senikogetust oluliselt kõrgemale. Praktilises elus hakkab avalduma ka meie tegelik olemus, mille kohta olid meil seni vaid teoreetilised ideed või üksikud vilksatused, kui sedagi.

Vaata siit kursuste kajastust ETV Pealtnägija saates (02.03.16.)
Vaata siit sissejuhatavaid intervjuusid ja loenguid.

Kursustest kolm esimest aitavad muuta elu lihtsamaks ja teadlikumaks, kahel viimasel õpid, kuidas oma elu juhtida juba uutel alustel ning kujundada sellest harmooniliselt voolav, aga samas ka aktiivselt arenev looming. Kursused on järjestikku läbimiseks:

I-II: Mina, minu sisemaailm – viis keha. Elu häirivate emotsioonide vabastamine
III: Elu häirivate kontseptsioonide vabastamine
IV: Aruka inimese töövahendid: teadlikkus, eristamine, taipamine, intuitsioon ja inspiratsioon
V: Uue inimese edu valem: info, analüüs, tegutsemine

Igale kursusele järgneb jätkupäev. Et kursustel õpitu ellu viimine sujuks võimalikult ladusalt on jätkupäeval võimalik korrigeerida tehnikaid, esitada täpsustavaid küsimusi, saada kasulikku tagasisidet ning edasist juhendust. 

Vaata siit kõiki jätkuõppe võimalusi.

Loe siit Ingvar Villido kohta lähemalt

REGISTREERU SOBIVALE KURSUSELE:

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Tallinna Ülikooli Astra õppehoone, Narva mnt 29, Tallinn
Makseinfo
Osalustasu: 
€150

Osalustasu hõlmab kursuse mõlemat osa. Et kinnitada enda koht grupis, palume registreeruda ja maksta osalemistasu hiljemalt 10. maiks ülekandega MTÜ Lilleoru arvele: Selgitus „Teadliku muutuse kunst I ja II, 17.-18.05 ja 08.06.2014”.

Kui otsustad kohe alguses osaleda kõigil 5 kursusel või soovid teha sellise kingituse mõnele heale ja toredale inimesele, pakume sulle terve kursuste sarja 510 euro asemel 410 euroga, so 20% soodsamalt! Kui oled terve kursuste sarja eest ette maksnud, aga selgub, et pole võimalik sama sarja raames kõiki kursuseid järjest läbida, kehtib see osalemise võimalus kuni 12 kuud. 

Kontakt
Anneli Hallik
e-mail:
tel:
+372 56 616 948