Traditsioonilised viisid Jumalaema austamiseks üheksapäevase püha ajal

Tavaliselt tehakse annetusi või isiklikke ohverdusi, näiteks võib loobuda mõnest teatud joogist või toidust või millestki, mida oled harjunud saama või tegema iga päev.

Mõned inimesed piiravad oma vajadusi ainult ühe toidukorrani päevas nende üheksa päeva jooksul. Mõned loobuvad oma lemmikjoogist, näiteks teest või kohvist, läänes loobuvad osad inimesed TV vaatamisest või mingist teisest igapäevasest harjumusest.

Samuti võib teha midagi sellist, mida sa tavaliselt ei tee. Näiteks võid lugeda mõnda pühakirja 20-30 minuti jooksul igal päeval.

Ükskõik millise tegevuse sa ka valid, mõte on selles, et iga kord kui sa mõtled valitud tegevuse peale, loobud sa sellest mõttest ja lausud hoopis palve Jumalaemale, et suurendada oma pühendumust Talle.

Kui sa jätkad oma sadhanat - egot ületavat vaimset praktikat, kõigi üheksa päeva jooksul, siis ootab sind eriline õnnistus Jumalaema poolt ja enamasti toimub see kas 9. või 10. päeval. Ta lubab isiklikku füüsilist kogemust Temast Endast. See läbielamine on individuaalne ja ainult sina ise tead milline see on ja millal aset leidis.

See, kas sa oma kogemust teistega jagada soovid, on juba sinu enda otsustada. Mõnele inimesele tundub kogemus reaalsem kui ta seda teistega jagab, teisele jälle tundub kogemus väekam, kui sellest vaikida.

Viiendat päeva peetakse Jumalaemale pühendatud üheksa päevase püha pöördepunktiks, sest puhastav periood on pooleldi läbitud.

Energia kasvab iga päevaga, nii et navaratri lõpuks on genereeritud palju energiat ja iga tuletseremoonia - havan, saab järjest küllastunumaks Šakti energiast - Jumalikust energiast.

Parima tulemuse saavutamiseks navaratri ajal võiks esimest päeva alustada tseremooniaga ja nii jätkata kõigi üheksa päeva vältel, jätmata vahele ühtegi tseremooniat. See nõuab isiklikku pühendumist, kuid see on kindlasti vaeva väärt, olenemata sellest, millised on jõupingutused selle läbiviimiseks.

Võib ka mõelda suurele pühenduvusele ja kohustusele, mis on Jumalaemal, kui Ta kannab hoolt meie kõigi eest iga päev. See on aukartustäratav.

Kui viid navaratri läbi oma kodus, võid ise valida, milliseid praktikaid kasutad Jumalaema teenimiseks ja austamiseks nende üheksa päeva vältel. Kindlasti saavutad parima tulemuse, kui ühined teiste pühendunutega Lilleoru vaimse süvenemise paigas või Haidakhandis Indias. Mõlemis viivad teenistust ja tseremooniaid läbi vastavate teadmistega, koolituse ja kogemustega inimesed.

Soovi korral toetada seda ettevõtmist, mis nõuab tähelepanuväärseid kulutusi tseremoonia vahenditele ning pühenduvust läbiviijatelt, et sündmus oleks korraldatud parimal viisil kõikide osalejate hüvanguks, on võimalik teha annetus ka siis kui sa ise kohale tulla ei saa. Samuti võid abistada kedagi, kes soovib osaleda ja vajab selleks kellegi toetust. Mõlemad viisid on suurepärased võimalused Jumalaema teenimiseks ja pühendumiseks Temale. Ootame sind osa võtma! Annetused saad teha MTÜ Lilleoru arveldusarvele EE822200221017045549 Swedbankis selgitusega "annetus jumalaema pühale".