Tuletseremoonia Havan Kriya Babaji sünnipäev

30. november, 08.00

Tuletseremoonia Kriya Babaji sünnipäev on iidne veedalik havan, mis on pühendatud suurele joogameistrile ja õpetajale, kes on loonud krija jooga süsteemi, mis on kesksel kohal ka Lilleoru õpetustes. Kriya jooga oli aastatuhandeid tuntud vaid India suurte joogameistrite väikeses ringis.

Lilleorgu jõudis Babaji kriya jooga 2004. aastal. Tänaseks on Eestis sellesse traditsiooni pühendatud juba üle 500 inimese. Lilleoru Elulille pargi südames asuv geomeetriline kujund, jantra, kujutab Kriya Babaji'd, kõikjalolevat ja kõiketeadvat õpetajat, krija jooga lätet. Kriya Babaji on olend, kes on saavutanud täieliku samasuse kõikjaloleva õpetaja printsiibiga.

Kriya Babaji'd tuntakse rohkem India Himaalajas, kuid ka Tamil Nadus ja Sri Lankal, kus on mitmeid temaga seotud pühapaiku. India Himaalaja piirkonnas asub raskesti ligipääsetavas paigas tema aašram. Lääne lugeja teadvusesse jõudis Kriya Babaji esimest korda Paramhansa Yogananda “Joogi autobiograafia” vahendusel.

Kriya tähendab sanskriti keeles “täieliku teadvelolekuga tehtud tegu”, jooga tähendab “ühinemine”. Kriya jooga on seega teadliku muutumise tee, eesmärgiga taibata oma tõelist olemust ning õppida oma elu teadlikult juhtima. Kriya jooga õpetuse hälliks on Lõuna-India Shiva jooga traditsioon (siidhantham), mille arendasid taipamiste toel aastasadade jooksul (peamiselt 200 - 1200 m.a.j.) välja tamiili mahasiddhad (sanskriti k “täiuslikud olendid") - suured joogameistrid, kes on täielikult teostanud inimese kogu potentsiaali ja saavutanud surematuse. Siddhad ja joogid ütlevad - meie ei leiutanud Joogat. See anti meile. Jooga on tee tagasi selle juurde, mis me tegelikult oleme.

Kriya Babaji järgis siddhade õpetust ning saavutas iga inimese arengu lõppsihi. Temast endast sai mahasiddha. Ta on tuntud kui igavesti noor nooruk, kes saavutas surematuse olles oma füüsilises kehas. Ta arendas siddhade traditsioonist välja krija jooga lihtsustatud (s.t. täpse ja optimaalse) süsteemi, kuhu kuulub 144 tehnikat, mille abil õpilane saab vabaneda kõigist takistustest ning jõuda iseendani. See on siddhade õpetuse kvintessents.

Alustades kriya jooga harjutusi, pöördutakse alati esmalt selle looja Kriya Babaji poole, lausudes tema mantrat “Om Kriya Babaji Nama Aum”. Siiruse ja austusega lausutud mantra, õpetaja nimi, tagab pöördujale tema abi ja toetuse.

Ishwaranandalt:
Kriya Babaji on Sadguru tatva,
Sadguru on kõikjalolev Õpetaja printsiip, lõpmatu teadmine.
Tema kohta öeldakse ka Esimene Õpetaja või Õpetajate Õpetaja.
Sadguru väljendub igas tõelises Õpetajas
.

Tähendused:
Kriya - teadlikkus ja tegutsemine
Babaji - austusväärne
Sadguru - püha õpetaja
Tatva - looduprintsiip

Sadguru Kriya Babaji sügavam tähendus on: eksistentsiaalselt esimene loodusprintsiip, kelles on tervikuks ühendunud teadlikkuse- ja tegutsemise energiad ning mineviku-oleviku-tuleviku teadmine. See printsiip avaldub aidates ja juhendades inimesi, kes soovivad teada saada ja teadlikult muuta. Kõige tuntum selle printsiibi avaldumine on taipamine. Kui taipamisi tuleb ridamisi, siis sel ajal ollakse teadlikkuses. Sellisel puhul kaob taipamise eredus. Teadlik tegutsemine - tegutsemine kestva taipamisega.
Sel ajal ilmnebki Sadguru Kriya Babaji. Mõned ütlevad selle kohta - juhtimine ülevalt poolt. Kes ei vajaks sellist juhendamist?

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Aašrami maja, , Aruvalla küla, Rae vald, Harjumaa
Makseinfo

Havanid toimuvad annetuste eest. Võid jätta oma annetuse summa kogumiskarpi kohapeal või teha ülekande Lilleoru MTÜ pangakontole EE202200221053475791, selgitus „havani annetus“.

Kontakt
Küllike Gruse
e-mail: