Tuletseremoonia Vikram uusaasta 2075

Vikram on hinduistlik uusaasta, sellega alustatakse ka uut äriaastat ja uut saagiaastat. Selle püha ajal käiakse lähedastel külas ja templis, tuletseremoonial (havanil) ja jagatakse häid soove.

Sellel päeval on algava aasta kohta otsused tehtud, makstud on kõik võlad ja kaunistatakse autod lilledega. Palutakse jumalanna Lakšmi'lt soosingut plaanide teostumiseks.

Lakšmi on jumalanna, kes valitseb igasuguse heaolu, rikkuse, õnne, tervise, edukuse ja külluse teid, vahendeid ja tulemust ning tähendab "head õnne".

Jumalanna on heaolu andja nii vaimses kui materiaalses ning nimetus Lakšmi tuleneb sanskriti sõnast lakhja - eesmärk. Lakh tähendab sanskritis ka rahalist numbrit sada tuhat.

Pühad targad (rišid) õpetavad suhtuma rikkusesse kui Kõrgema kingitusse, mida kasutada austuse ja valivusega.

Nad liigitavad rikkuse jagamist neljaks:

  • A-Lakšmi e kuritarvitatud rikkus
  • Vitta-Lakšmi e isekalt kasutatud rikkus
  • Lakšmi e heatahtlikult kasutatud rikkus
  • Maha-Lakšmi e Jumala tööks kasutatud rikkus

Maha-Lakšmilt pärinevad järgmised hüved ja omadused - kuulsus ja menu; teadmised; julgus ja jõud; võidukus; head lapsed; vaprus; kuld, vääriskivid jm väärisesemed; külluslik saak; õnnelikkus; õndsus; intelligentsus; ilu; kõrgem eesmärk, mõtlemine, meditatsioon; kõlbelisus; hea tervis, pikk eluiga.

Toimumise aeg ja koht
Toimumisaeg: 
8. November, 2018, 06:30
Toimumiskoht: Lilleoru, Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo

Tuletseremooniatel osalemise soovituslik annetus 10 eur. Kookos koos lille ja viirukiga 5 eur. Lill ja viiruk eraldi 2 eur.

Makseviis: 
sularahas kohapeal
Registreerumine ja lisainfo
Kontakt
Küllike Gruse
e-mail: