Elulillele rajatakse rahu ja uuenemise sümbol

Kuupäev: 
19.11.2020

Elulille südamesse on kerkimas kaunis rahu ja vaikust väljendav rajatis, mis on ühtlasi koduks uuele väepaigale.

„Paljud inimesed on Lilleorut ja Elulille külastades jaganud, et siin on kogetav eriline rahu ja vaikus, siin on lihtne endas selgust saada, leida meelerahu ja elule uut suunda,“ räägib Lilleoru asutaja Ingvar Villido. „Meie praeguses tormilises ajastus on rahu suur väärtus. Soovides neid – kõigile nii hädavajalike väärtuseid veel paremini kättesaadavaks teha alustasime Elulille südamesse Ishwara templi ehitust.” 

Iidsest loomismustrist lähtuva Elulille pargi keskpaik tähistab sümboolselt kohta, kust kogu loomine alguse saab. Joogatraditsioonis on see printsiip tuntud ka kui kõige olemasoleva algus, sanskritikeelse nimetusega Ishwara.

„Uus tempel asetub Elulille südamesse ja sobitub arhitektuurselt olemasolevasse Elulille mustrisse,“ selgitab ehitise arhitekt Ain Padrik, kes on ka Lilleoru Elulille pargi peaarhitekt. „8 meetri kõrgune kujund moodustab harmoonilise keskkonna kõigi seniste rajatistega Elulillel. Hoonet projekteerides oli aluseks harmooniline pühale geomeetriale toetuv vormikeel.“ Kasutatud on nii kuldlõiget kui teisi inimestes aastatuhandeid erinevate kultuuride sakraalehitistes harmooniat ja rahu tekitavaid vormielemente ja sümboleid. Nii sümboliseerivad hoone viis akent viit loodusjõudu.

„Loodame seda uut pühapaika rajades, et siia saavad tulevikus tulla kõik, kes vajavad raskel hetkel tuge, sissepoole vaatamise aega ja ellu selgust, uut inspiratsiooni või suuremat tasakaalu,“ ütleb ka Lilleoru MTÜ esinaine Ave Oit.

Kogu maailmas on palju erinevaid looduse ja inimese kooskõlas loodud väepaiku, mis võimaldavad kogeda sisemist vaikust ja rahu, millega kaasnev selgusehetk muudab tihti sügavalt meie sisemaailma – suhtumisi, hoiakuid. Mõistmise tulemusena võib uueneda kogu elu.

Ishwara templi rajamiseks on võimalik teha annetus MTÜ Lilleoru arveldusarvele EE202200221053475791, sularahas Lilleoru keskuse peahoone esimesel korrusel asuvasse annetuskasti või veebimaksena läbi Fienta keskkonna.

Visioon: Ingvar Villido Ishwarananda
Arhitekt: Ain Padrik
3D-joonised: Ahti Sepsivart