Õnne majandus: edukad kogukondlikud majandusmudelid, mis loovad õnne ja tervist. Gunter Pauli loeng, 1. juulil Lilleorus

1. juuli, 19.0021.00

Jätkusuutlikkuse Steve Jobs'iks kutsutud Gunter Pauli tutvustab enda uue raamatu „The Economy of Happiness" aluseks olevaid põhimõtteid ja inspireerivaid näiteid. Gunter Pauli on ettevõtja, innovaator ja taastava majanduse visionäär, kes on üle 40 aasta tegelenud elujõuliste majandusmudelite uurimise ja loomisega, mis seavad eesmärgiks inimese ja kogu ökosüsteemi õnnelikkuse ja tervise.

Loeng ei ole majandusteoreetiline, vaid Gunter Pauli avab õnne majanduse teemat erinevate näidete kaudu. Juttu tuleb kuuest erakordsest projektist üle maailma: Las Gaviotas vihmamets ja külakogukond Kolumbias, Songhai Center põllumajanduse ja inimväärse elu taastamine Porto Novos Beninis, El Hierro saare jätkusuutlikkuse taastamine Hispaanias, Rumpani 50+ aastane ökoküla Rootsis, Montfort Boys Town rakenduslik kõrgkool Fidžil, Kamakura linn Jaapanis.

Gunter Pauli pühendab olulise osa oma ajast ka laste haridusele. Ta on töötanud välja lugude kaudu õpetamise viisi, mis ühendab endas loo vestmise, teaduslike teadmiste kasutamise, ning julgustab lapsi ise uurima, avastama ja katsetama. Seda meetodit on tänaseks rakendatud paljudes koolides Ameerika Ühendriikides, Euroopas, Lõuna-Ameerikas ja Kaug-Idas. Hiina on Pauli metoodika järgi õpetamas koolides üle terve kogu maa. Eestis toimus esimene koolitus suvel 2019 ja nüüd 2.-4. juulil on tulemas uus lugude kaudu õpetamise koolitus. Hooandjas on käimas „Maailma avamine lugude kaudu" kampaania, millega kogutakse toetust, et trükkida esimesed 12 Gunter Pauli lastelugude raamatut ka eesti keeles.

Loe lisa: www.gunterpauli.comwww.sininemajandus.ee

Osalemistasu: 20€  
Osaleda saab Lilleorus kohapeal või online Zoomi vahendusel. Kohapeal saalis on kohtade arv piiratud ja soovitame osta pääse aegsasti.

Loeng on inglise keeles, tõlkega eesti keelde nende jaoks, kes tõlget vajavad.

Osta pilet siit!

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Teadlikkuse Rakendamise Kool, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald

Autoga tulles: vaata Lilleoru asukohta kaardil

Ühistransport: buss 105E väljub kl 17.40 Balti jaamast (peatus 4). Lilleoru peatusesse jõuab buss 18.28. Peale loengut saab linna tagasi kas mõne loengul osaleja või bussiga 138 kl 21.28 Ellaku peatusest.

Praktilist: uues koolimajas käime vahetusjalanõudes. Kohapeal on suur valik mõnusaid susse ja soovi korral saad osta ühekordsed kangast sussid hinnaga 2 eurot.

Online: Saadame teile interneti teel osalemise lingi koos piletiga meilile. Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Siit leiad põhjalikumad juhised rakenduse paigaldamiseks. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Ülekannet ei saa järele vaadata. 

Kontakt
Ave Oit
e-mail:
tel:
+372 56 499 199