Dr. Helena Lass: Kuidas lõpetada muretsemine ja ülemõtlemine?

9. aprill, 17.0018.30

Toimunud veebiseminari saab järele vaadata. Osta selleks pilet siit!

Kui sageli mõtleme asjadele, millele üldse ei tahaks ning isegi siis kui teame, et see on suisa kahjulik? Kas pidev mõtlemine on paratamatu ja vajalik? Kuidas on mõistus seotud reaalsustaju, enesetunde, tähelepanu ja isegi uute ideedega? Millised on need oskuseid, mille abil mõistust saab juhtida?

Veebiloengus uurime koos dr Helena Lassiga:

◆ Mida teha pidevalt korduvate mõtetega ja kui palju muretsemist on liiga palju? Uurime praktiliselt, mis teeb osad mõtted halbadeks ja teised headeks.

◆ Mida teha, kui pidevalt meenuvad pildid ja seigad varem nähtust, kogetust ja kuuldust? Kuidas hallata mõtteid mineviku ja tuleviku kohta?

◆ “Mõtle ometi!” Kuidas liigne harjumus mõelda võib piiravaks osutuda, viia nö oma mulli kapseldumiseni ning lausa hulluks ajada?

◆ Keset uut ja tundmatut on uute lahenduste leidmine kriitiliselt oluline. Kuidas tagada parim õppimis- ja kohanemisvõime ja milline on siin mõtlemise roll? 

◆ Descartes ütles “ma mõtlen, järelikult olen” - kas mõistus on inimese arukuse alus? Kas sellest on võimalik ka rahu saada ja mis juhtuks, kui mõtlemine “välja lülitada”? 

◆ Kuidas teadvustada oma mõtteid ja olla oma mõistuse peremees, mitte vastupidi?

Dr Helena Lass on psühhiaater ja Teadliku Muutuse Kunsti koolitaja. Ta on üle 10 aasta praktiseerinud kriya joogat ja Ingvar Villido loodud Teadliku Muutuse Kunsti tehnikaid sisemaailma muutmiseks. Ta on avaldanud hulgaliselt artikleid vaimse vormi teemadel meediakanalites eri riikides ning 2018 ilmus teaduskirjastuse Routledge välja antud kogumikus ka tema teadusartikkel tulevikusuundadest vaimses tervises. Ta juhendab Teadliku Muutuse Kunsti I–II kursuseid aidates inimestel saavutada ja säilitada head vaimset vormi.

Hind: 25€ 

Osta järelvaatamise pilet siit

Sarja teised loengud:

26.03 Teadmatus ja ärevus – kuidas pingeid maandada ja püsida konstruktiivne?

02.04 Emotsioonide ja hirmu mõju tervisele – teadvustamise praktikad kui lahendus ja kaitse

23.04 Kuidas püsida vaimselt heas vormis?

07.05 Mida emotsioonid Sinuga teevad? Kas nende läbielamine on paratamatu?

14.05 Kuidas tunda rõõmu pisiasjadest? Teadvustatud kontakt ümbritsevaga.

Toimumise aeg ja koht

Dr. Helena Lassi vebinarid toimuvad MTÜ Lilleoru ja OÜ Human koostöös.