Helena Lass: Mida emotsioonid Sinuga teevad? Kas nende läbielamine on paratamatu?

7. mai, 17.0018.30

Toimunud veebiseminari saab järele vaadata. Osta selleks pilet siit!

Kas emotsioon on enamat kui lihtsalt üks tuju? Kuidas keset elu keerukusi vastu pidada ning tasakaalu säilitada? Mis on emotsionaalsed häired? Kuidas paraneda minevikus toimunud emotsionaalsest traumast? Neile ja teistele küsimustele saad vastused Helena Lassi veebiloengul.

Iidsetes inimesekäsitlustes on emotsioonide haldamist peetud oluliseks oskuseks. Kaasaegne psühholoogia on emotsioonide uurimisel aga kahetsusväärselt lapsekingades. Ekslikult peetakse emotsioonide rolli teisejärguliseks, “pehmeks” teemaks või pigem naisi puudutavaks. Emotsioonide käivitumist niiöelda autopiloodil peetakse normiks ja sellist emotsioonide läbielamist paratamatuks. Väärad seisukohad ja müüdid kanduvad edasi põlvest põlve ning see ei võimalda meil taibata kõige ilmsemat: neid vägevaid jõudusid saab ja tulebki inimesel endal õigesti juhtima õppida. 

Veebiloengus saad koos dr Helena Lassiga teada:

◆ Kas emotsioon on enamat kui lihtsalt üks tuju? Kui palju määravad meie elu ja otsuseid just emotsioonid?

◆ Kuidas selgitavad emotsioone teadusuuringud? Kuidas emotsioonid tekivad? Mis toimub nende kogemise ajal? Milline on geenide, aju ja keskkonna roll?

◆ Kas emotsioonid saavad olla intelligentsed? Mida tähendab emotsionaalne intelligentsus ja miks on seda oskust vaja? Uurime seost teadvustamisega.

◆ Mis on emotsionaalsed häired ning millised võimalused on inimesel endal siin midagi muuta - võrdleme meditsiinilist ning empiirilisest teadvustamisest (TMK-st) lähtuvat vaadet.

◆ Milles seisneb negatiivsete emotsioonide nagu kurbus, üksindus jne. lahendamine? Kuidas paraneda minevikus toimunud emotsionaalsest traumast?

◆ Uurime, kumb strateegia on õnnelikkuse ja tasakaalu saavutamiseks otstarbekam: positiivsete emotsioonide kultiveerimine või negatiivsetest vabanemine?

◆ Kuidas keset elu keerukusi, pingeid ja konflikte vastu pidada ning tasakaalu säilitada?

Dr Helena Lass on psühhiaater ja Teadliku Muutuse Kunsti koolitaja. Ta on üle 10 aasta praktiseerinud kriya joogat ja Ingvar Villido loodud Teadliku Muutuse Kunsti tehnikaid sisemaailma muutmiseks. Ta on avaldanud hulgaliselt artikleid vaimse vormi teemadel meediakanalites eri riikides ning 2018 ilmus teaduskirjastuse Routledge välja antud kogumikus ka tema teadusartikkel tulevikusuundadest vaimses tervises. Ta juhendab Teadliku Muutuse Kunsti I–II kursuseid aidates inimestel saavutada ja säilitada head vaimset vormi.

Hind: 25€

Osta järelvaatamise pilet siit

Sarja teised loengud

26.03 Teadmatus ja ärevus – kuidas pingeid maandada ja püsida konstruktiivne?

02.04 Emotsioonide ja hirmu mõju tervisele – teadvustamise praktikad kui lahendus ja kaitse

09.04 Kuidas lõpetada muretsemine ja ülemõtlemine?

23.04 Kuidas püsida vaimselt heas vormis?

14.05 Kuidas tunda rõõmu pisiasjadest? Teadvustatud kontakt ümbritsevaga.

Toimumise aeg ja koht

Dr. Helena Lassi vebinarid toimuvad MTÜ Lilleoru ja OÜ Human koostöös.