Dr. Helena Lassi veebiloengute salvestised

KOONDPILET! Siit leiad Dr Helena Lassi poolt 2020. aasta kevadel toimunud veebiseminaride sarja koondpileti. 6-osaline sari keskendub enesejuhtimise ja teadlikkuse teemadele.

Kuidas elada nii, et aastad ei mööduks nagu unenäos, olles justkui autopiloodil? Mida tähendab kohalolek ning kuidas on see oskus seotud teadvustamise võimega?

Helena Lass

Kas emotsioon on enamat kui lihtsalt üks tuju? Kuidas keset elu keerukusi vastu pidada ning tasakaalu säilitada? Mis on emotsionaalsed häired? Kuidas paraneda minevikus toimunud emotsionaalsest traumast? Neile ja teistele küsimustele saad vastused Helena Lassi veebiloengul.

Helena Lass

Mis tugevdab positiivset vaimset tervist? Mis on vaimne vorm ja mida saame me ise selle hoidmiseks ära teha? Tavapäraselt püütakse stressi maandada tehes midagi füüsiliselt, kuid saadav efekt on ajutine ning sageli ka ebapiisav. Milles siis õigupoolest seisneb stress, miks on see kahjulik ja mida sellega ette võtta? 

Helena Lass

Kui sageli mõtleme asjadele, millele üldse ei tahaks ning isegi siis kui teame, et see on suisa kahjulik? Kas pidev mõtlemine on paratamatu ja vajalik? Kuidas on mõistus seotud reaalsustaju, enesetunde, tähelepanu ja isegi uute ideedega? Millised on need oskuseid, mille abil mõistust saab juhtida?

Kuidas mõjutavad emotsioonid meie keha tervist? Kuidas mõjutavad immuunsüsteemi negatiivsed emotsioonid ja hirm? Milline on teadvustamise praktikate mõju immuunsüsteemi tugevdajana? Helena õpetab loengus ka kaks teadvustamise praktikat ning juhendab emotsioonide teadvustamist.