Psühhiaater Helena Lassi 6-osaline vaimse tervise, enesejuhtimise ja teadlikkuse-teemaline veebiseminaride sari

14. mai, 20.0021.00

Psühhiaater dr Helena Lassi poolt 2020. aasta kevadel toimunud veebiseminaride sari keskendub vaimse tervise, enesejuhtimise ja teadlikkuse teemadele. Seminarides räägime muuhulgas enesega toimetulekust stressirohkel ajal ning pingete ja stressi maandamisest. Iga seminariga saad kaasa praktilised tehnikad. 

Nüüd on teil võimalik kogu seminaride sarja järele vaadata koondpiletiga. Osta selleks sooduspilet siit!

Sarjas käsitletakse järgmiseid teemasid: 

26.03 Teadmatus ja ärevus – kuidas pingeid maandada ja püsida konstruktiivne?

Oleme olukorras, kus peame pidevalt ümber kohanema, valitseb teadmatus ning meediaruum on täis negatiivseid uudiseid. Sellises olukorras on ärevus kerge tekkima, elukorralduse järsk muutus ja isolatsioon võib võimendada pingeid nii meie sees kui suhetes ümbritsevate inimestega. Milline on pandeemia mõju vaimsele tervisele? Kuidas ise tasakaalus püsida ja üksteist toetada?

02.04 Emotsioonide ja hirmu mõju tervisele – teadvustamise praktikad kui lahendus ja kaitse

Kuidas mõjutavad emotsioonid meie keha tervist? Kuidas mõjutavad immuunsüsteemi negatiivsed emotsioonid ja hirm? Milline on teadvustamise praktikate mõju immuunsüsteemi tugevdajana? Helena õpetab loengus ka kaks teadvustamise praktikat ning juhendab emotsioonide teadvustamist.

09.04 Kuidas lõpetada muretsemine ja ülemõtlemine?

Kui sageli mõtleme asjadele, millele üldse ei tahaks ning isegi siis kui teame, et see on suisa kahjulik? Kas pidev mõtlemine on paratamatu ja vajalik? Kuidas on mõistus seotud reaalsustaju, enesetunde, tähelepanu ja isegi uute ideedega? Millised on need oskuseid, mille abil mõistust saab juhtida?

23.04 Kuidas püsida vaimselt heas vormis?

Mis tugevdab positiivset vaimset tervist? Mis on vaimne vorm ja mida saame me ise selle hoidmiseks ära teha? Tavapäraselt püütakse stressi maandada tehes midagi füüsiliselt, kuid saadav efekt on ajutine ning sageli ka ebapiisav. Milles siis õigupoolest seisneb stress, miks on see kahjulik ja mida sellega ette võtta? 

07.05 Mida emotsioonid Sinuga teevad? Kas nende läbielamine on paratamatu?

Kas emotsioon on enamat kui lihtsalt üks tuju? Kuidas keset elu keerukusi vastu pidada ning tasakaalu säilitada? Mis on emotsionaalsed häired? Kuidas paraneda minevikus toimunud emotsionaalsest traumast? Neile ja teistele küsimustele saad vastused Helena Lassi veebiloengul.

14.05 Kuidas tunda rõõmu pisiasjadest? Teadvustatud kontakt ümbritsevaga.

Kuidas elada nii, et aastad ei mööduks nagu unenäos, olles justkui autopiloodil? Mida tähendab kohalolek ning kuidas on see oskus seotud teadvustamise võimega?

Dr Helena Lass on psühhiaater ja Teadliku Muutuse Kunsti koolitaja. Ta on üle 10 aasta praktiseerinud kriya joogat ja Ingvar Villido loodud Teadliku Muutuse Kunsti tehnikaid sisemaailma muutmiseks. Ta on avaldanud hulgaliselt artikleid vaimse vormi teemadel meediakanalites eri riikides ning 2018 ilmus teaduskirjastuse Routledge välja antud kogumikus ka tema teadusartikkel tulevikusuundadest vaimses tervises. Ta juhendab Teadliku Muutuse Kunsti I–II kursuseid aidates inimestel saavutada ja säilitada head vaimset vormi.

Sarja koondpileti soodushind: 120€

Osta järelvaatamise pilet siit

Toimumise aeg ja koht

Dr. Helena Lassi vebinarid toimuvad MTÜ Lilleoru ja OÜ Human koostöös.