Ingvar Villido Ishwarananda

Ingvar Villido Ishwarananda on TMK meetodi looja ja kriya jooga õpetaja, Lilleoru asutaja ja nõukoja liige. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast ning selle töö tulemusena on ta ajakohastanud iidsed kriya jooga teadmised tasemele, mis on arusaadavad ja praktiliselt kasutatavad kõikide kaasaegsete inimeste poolt.
Tema loengutel ja kursustel on osalenud kokku üle 15 000 inimese Eestist ja välismaalt, kelle hulgas on erinevate valdkondade esindajaid, alates üliõpilastest kuni ettevõtjate ja tippjuhtideni.

Ingvari kodulehe leiad siin. Tema loenguid ja intervjuusid saad vaadata, kuulata ja lugeda ka siin.

1982
Tee algas võitluskunstide õppimisega, mil tärkas sügavam huvi inimeses peituvate võimaluste vastu. 
Järgnesid radža ja buddhi jooga õpingud Antonovi koolis, mille lõpetamisega kaasnes luba ja õnnistus alustada õpetamist Eestis. 

1992
Ingvar alustas radža ja buddhi jooga treeningute juhendamist Tallinnas, mis olid ühed esimestest inimese sisemaailma tundma õpetavatest kursustest taasiseseisvunud Eestis. 
Huvi oli suur, kursustel osales sadu inimesi. Nendest treeningutest sai alguse protsess, mille tulemusena on tänaseks sadade õpilaste ja vabatahtlikega koostöös rajatud inimese teadlikku arengut ja kestlikku eluviisi toetav õppekeskus Lilleorus, Harjumaal.

1993
Lilleorus, kuhu Ingvar oli algselt plaaninud rajada oma perele kodu, toimusid esimesed teadlikul koostööl rajanevad talgud. Koos tegutsemise käigus plaan muutus ja sihiks sai ühise õppimiskoha rajamine. Lilleoru õppekeskus on tänaseks tegutsenud üle 25 aasta, hõlmates kõigile avatud õppe- ja külastuskeskust, territooriumi südames asuvat Elulille parki ja permakultuuri aeda ning vaiksemat süvaõppe- ja ritriidikeskust. Lilleoru kõrval asub siin õppimas käivate inimeste poolt kavandatud ja rajatud Taevasmaa küla.

1996
Ingvar lõpetas radža ja buddhi jooga treeningud Tallinnas ja jätkas õpetamistegevust peamiselt Lilleorus. Ligemale kakskümmend õpilast järgnesid talle ning aja jooksul on liitunud arvukalt uusi huvilisi, kes käivad siin regulaarselt õppimas Eestist ja kaugemalt. 
Aastate jooksul on Ingvar Villido saanud pühitsused erinevate vaimsete traditsioonide liinide meistritelt:

2007
Mais pühitseti Ingvar Villido iidse autentse joogaliini Babaji kriya jooga õpetajaks ehk acharya’ks, vaimse nimega Ishwarananda.
Ingvari joogaõpilaste hulgast on välja kasvanud ligi 30 kriya hatha jooga juhendajat, kes annavad regulaarseid joogatunde Eesti eri paikades.
Ingvar on ka austatud tseremooniameister. Juba üle 10 aasta on ta Lilleorus läbi viinud korralisi tuletseremooniaid ja indiaani higistamistelgi tseremooniad. Ingvaril on ka väga suured ravimtaimeteadmised ning ta on kokku pannud lõviosa Lilleoru väekatest taimeteedest.

2008
Ingvar asus Eestis õpetama teadlikkuse praktilist rakendamist enesemuutmise kunsti nime all tuntuks saanud Teadliku Muutuse Kunsti kursuste raames. 
Kursuste seeria kasvas välja Ingvari joogaõpilaste vajadustest. Vähene teadlikkuse kasutuse oskus ja puudulik keskendumisvõime takistasid ülitäpsete kriya jooga tehnikate praktiseerimist.
Ruttu sai selgeks tõsiasi, et need teadmised aitavad ka kõiki teisi inimesi, kes soovivad iseennast juhtida ja oma igapäevaelu teadlikumalt elada. Kursustel omandatud tehnikad on lihtsad ja täpsed, mille efektiivsus kasvab kasutamise käigus. 

2010
Kuna tegu on praktilise õpetusega, mida ei edasta maailmas hetkel keegi teine, toimuvad TMK kursused alates aastast 2010 ka välisriikides, kus Ingvar õpetab ka Babaji kriya joogat. TMK kursused on toimunud Austrias, Saksamaal, Venemaal, Luksemburgis, Makedoonias ja Brasiilias. 

2011-2015
Eestis toimuvad lisaks TMK kursustele ka avatud loengud: septembrist maini Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus, Rakveres. Lilleorus toimuvad ka kriya jooga pühendused. MTÜ Lilleoru liikmed – Ingvari õpilased, andsid Ingvar Villidole tunnustusena pikaajalise õpetamise eest tahvli kirjaga "Ingvar Villido Ishwarananda Kool”. 

2016
Augustis sai Ingvar Villido M. Govindan Satchidanandalt loa pühendada inimesi Babaji kriya jooga III astme tehnikatesse. 

2017
Teadliku Muutuse Kunsti koolitusprogramm sai alguse Venemaal

2018
Teadliku Muutuse Kunsti koolitusprogramm sai alguse USA-s. 
Lilleorus valmis sügisel uus õppe- ja külastuskeskuse hoone ning hakkasid uue hooga toimuma Ingvari avalikud loengud ja TMK kursused.

Vaata siit kuidas tellida Ingvari Villido loengute salvestisi.