„Milline roll on vaimsel õpetajal inimese arengus?“

31. august, 19.0021.00

Kas oled vahel tundnud, et juhe jookseb kokku ja iseenda tarkus enam ei aita elus edasi? Tunned teatud vajadust kellegi toetuse ja abi järele?

Võib-olla vajad teejuhti, kes oskaks sind välja juhatada labürindist, kuhu oled sattunud. Vajad kellegi abi, kes on ise selle tee läbinud ja oskaks sind praktiliselt aidata. Sellist teejuhti nimetatakse õpetajaks või guruks.

Millised on vaimsel teel kulgeja väljakutsed ja lõksud, kuidas need ära tunda? Kas suur soov kiirelt edeneda võib viia fanatismini ja kuidas hoida mõõdukust? Kas õpetaja olemasolu võimaldab vältida selliseid juhtumeid? Mis need ohud ja lõksud täpsemalt on? Kuidas püsida teel kõrvale kaldumata ja turvaliselt? Kas nende tee on sujuvam, kelle kõrval on toetav õpetaja?

Õpetaja ei õpeta kunagi õpilase plaani järgi, vaid oma missiooni alusel, sest õpetaja teab õiget teed. Kuidas aga leida endale õpetaja? Kuidas ta ära tunda? Kuidas eristada õiget ja valet ning kas õpilasel võib olla mitu õpetajat? Augustikuu loengus arutlemegi kõikide nende põnevate küsimuste üle.

Varsti saad loengut täispikkuses ka järele vaadata.

Kui soovid aidata kaasa Teadmiste tee levikule maailmas, siis saad teha endapoolse annetuse.

ANNETA

Toimumise aeg ja koht

Loeng toimus 31.08.2021 online.