Ingvar Villido Ishwarananda „Teadmiste tee“ sarja loeng „Milline roll on vaimsel õpetajal inimese arengus?“ 31. augustil. ONLINE

31. august, 19.0021.00

Kas oled vahel tundnud, et juhe jookseb kokku ja iseenda tarkus enam ei aita elus edasi? Tunned teatud vajadust kellegi toetuse ja abi järele?

Võib-olla vajad teejuhti, kes oskaks sind välja juhatada labürindist, kuhu oled sattunud. Vajad kellegi abi, kes on ise selle tee läbinud ja oskaks sind praktiliselt aidata. Sellist teejuhti nimetatakse õpetajaks või guruks.

Millised on vaimsel teel kulgeja väljakutsed ja lõksud, kuidas need ära tunda? Kas suur soov kiirelt edeneda võib viia fanatismini ja kuidas hoida mõõdukust? Kas õpetaja olemasolu võimaldab vältida selliseid juhtumeid? Mis need ohud ja lõksud täpsemalt on? Kuidas püsida teel kõrvale kaldumata ja turvaliselt? Kas nende tee on sujuvam, kelle kõrval on toetav õpetaja?

Õpetaja ei õpeta kunagi õpilase plaani järgi, vaid oma missiooni alusel, sest õpetaja teab õiget teed. Kuidas aga leida endale õpetaja? Kuidas ta ära tunda? Kuidas eristada õiget ja valet ning kas õpilasel võib olla mitu õpetajat? Augustikuu loengus arutlemegi kõikide nende põnevate küsimuste üle.

Ingvar on käinud siddha-jooga teed üle 30 aasta ja tema kohta ütlevad tema õpilased Õpetaja, sest suure osa oma elust on ta pühendanud teiste õpetamisele ning juhendamisele. „Teadmiste tee“ sarja raames jagab ta laiema avalikkusega sel teekonnal avastatud sügavamaid teadmisi talle omasel lihtsal ja praktilisel viisil. Ta näitab, kuidas tuua justkui kauged vaimsed teadmised igapäevaellu ning avastada oma tegelikud võimed ja võimalused. „Inimese tee on praktilise tarkuse tee,“ ütleb ta.

Loengul on sünkroontõlge inglise, saksa ja vene keelde.

Osale tasuta või annetuse eest.

Loeng on järelvaadatav 7 päeva.

REGISTREERU SIIN

Toimumise aeg ja koht

Toimub online. Osalemise juhised saadame sulle koos piletiga meilile.

Registreerumine ja lisainfo

Loengusarja korraldab MTÜ Lilleoru (Eesti).

Küsimuste korral võta ühendust: loengud@lilleoru.ee