Ingvar Villido loengute Top 10 2014

1. ELUMUUTJA! Ebavajalike suhete katkestamine
Sisaldab kiirelt ja efektiivselt elu muutvat tehnikat. Vahel esineb meie elus ebameeldivaid või häirivaid suhteid. Näiteks endine kallim, kellega on suhe ammu läbi, kuid tema nägemine põhjustab ikkagi jätkuvalt valu või kannatusi. Samuti võib esineda ebameeldivaid suhteid nii tööl, peres, kui ka koolis jt. kohtades. Loengus antud tehnika aitab lõplikult vabaneda sellistest suhetest ja ka harjumustest.

2. Tegelik Mina. Taotlus. Tahe. Teadlikkus
Loeng annab selge ülevaate inimese sisemaailmas valitsevast hierarhiast. Kirjeldatud on intellekti, taotlust ja tahet, mida kasutades on elus tegevustega hakkama saamine palju efektiivsem. Samuti tuuakse välja emotsioonide ja mõtete mõju meie elule.

3.   Haiguste põhjused
Enamik inimesi on põdenud üht või teist haigust (alates külmetusest kuni kroonilise seljavaluni). Kuid kas me teame kuidas ja millistel põhjustel haigused tekivad? Mis on kroonilised haigused ja miks need ära ei lähe? Kuidas saada ja jääda terveks?

4.   Kuidas teada saada, mida ma tahan?
Loengus räägitakse sellest, mis motiveerib inimesi tegutsema. Mis põhjustab rahulolematust meis endis, kui ka teistes ja kuidas seda muuta? Kuidas  juhivad meid emotsionaalsed ja mentaalsed soovid? Kuidas väljuda pidevate vajaduste ringist?

5.   Laste kasvatamine. 
Üks enimostetud loengutest Teadliku muutuse kunsti kursustel. Praktiline lähenemine laste kasvatamisele. Kuidas lubada lastel kasvada iseseisvaks inimeseks? Kuidas neid toetada ilma pealetükkivuseta ja kuidas lastega hästi läbi saada ning milliseid vigu tuleks kindlasti vältida?

6.   Terved peresuhted, tingimusteta armastus, hoolivus.
Südamlik loeng, kus räägitakse pikaaegsest elujõulisest suhtest (ka kaugsuhte puhul). Lisaks seksuaalsusest jooga valguses, hoolivusest ja teenimisest peres ning üldisemalt laste kasvatamisest. 

7.   Potentsiaalide avamine. 
Üks põnevamaid loenguid, mis räägib inimese enda potentsiaalide avamisest nii tava- kui ka joogamõistes ehk millised on inimese tegelikud võimalused. 

8.   Raha ja suhtumine rahasse.
Põhjalik loeng rahast ja efektiivsusest. Kuidas saada õiglast tasu oma spetsiifiliste oskuste ees. Miks teenivad osad inimesed rohkem raha, kui teised? Ostu-müügi suhetest väljaspool ärimaailma. Kuidas on karma seotud rahaga? 

9.   Praktiline teadvuse avardamine. Teadlikkuse rakendamine igapäevaelus.
Väga hea sissejuhatav videoloeng teadlikkuse kasutamise praktiseerimise teemal. Inimese loomulikust võimest teada. Kogemuslikud näited teadlikkuse teadlikust kasutamisest. Subjekt - objekt suhtest. Probleemi tuvastamine ja taandamine. Kuidas kasutada intuitsiooni?

10. Armastus ja armukadedus. 
Suurepärane loeng inimestega suhtlemisest. Läbivaks teemaks on soovituslik suund positiivsete suhete loomise poole. Käsitletakse ka negatiivsust ja selle erinevaid mõjusid. Vastuse saavad ka küsimused: mis on armastus, millest see koosneb, mis on armukadedus ja kuidas sellega toime tulla. Lisaks palju muud spetsiifilist infot suhete teemal.

Vaata siit teisi 2012 - 2014 loengute salvestisi.