UUS SARI! Vestlused Ingvariga. "Kolm varjatud pürgimust"

2. juuli, 19.0020.30

Elus on hetki, kus me korraks peatume, et vaadata tagasi möödunule, heita pilk sellele, mis on jäänud saavutamata, mis on oluline ehk mida väärtustame üle kõige ning mille poole tasub edasi pürgida. Vaadates tagasi, võib märgata, et meie sees on kolm peamist sihti, millest me oleme juhindunud. Mis need on?

◈ Kas oled pannud tähele, et juba varasest noorusest oled sa tahtnud olla õnnelik?

◈ Kas oled märganud, et sellele on järgnenud vajadus olla keegi?

◈ Ja lõpuks, oled sa täheldanud, et püüad omada kontrolli selle kõige säilitamiseks?

Need kolm pürgimust on saanud meile nii omaseks, et igapäevaelus me isegi ei pane tähele, et meil on sellised vajadused. Need on vajadused, mis panevad meid püüdlema kiiremini, kaugemale ja kõrgemale, et saavutada rahulolu ja unistuste elu, taipamata, et läbi nende saavutuste ajame taga midagi, mida pole kunagi võimalik saada. Miks see nii on?

Kui sa näiteks saad ühel päeval oma ihaldatud töökoha/ametikoha, mida sa siis tunned? Kas siis tahtmine olla keegi kaob ära? Või tuleb uus siht ja uus töökoht/ametikoht, mida ihaldada?
Miks meil on sellised püüdlused? Miks ajame taga midagi, mis tekitab koheselt uue pürgimuse? Kas selleks, et olla õnnelik, peame me saavutama midagi? Kas meie püüdlused viivad meid lõpuks sihile? Või on see kõik üks salakaval lõks, kuhu me ennast ära kaotame? Kas üritame selles kõiges leida pidepunkti ja lootust paremale elule? Pürgimus olla õnnelik või olla keegi saadab meid pidevalt koos sooviga omada kontrolli.

Selles vestluses vaatleb Ingvar just neid kolme püüdlust, mis on meile kõigile nii omased ja justkui milleta me siin elus eksisteerida ei saa.

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise või vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

OSTA PILET

"Vestlused Ingvariga" loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.