UUS SARI! Vestlused Ingvariga. "Miks meil on ego?"

25. juuni, 19.0020.30

Tihti öeldakse: "Ära olen nii EGOistlik". Mida see tähendab?

Ego võrreldakse enamasti isekusega. Arvatakse ka, et ego on meil vaja ellujäämiseks- see on justkui meie kaitsemehhanism, mis aitab meil elus hakkama saada.

Kas oled vahel tundnud, et Sinu sees on mingi jõud, mis paneb tegema asju, mida Sa kontrollida ei saa? Sa käitud kellegagi üleolevalt ja tahad ta paika panna? Tahad, et Sinu tahtmine peale jääks? Tunned kontrollivajadust? Miski justkui võtaks Sinu üle kontrolli ja sunniks Sind käituma nii, et hiljem leiad ennast situatsioonist, kus tekib süütunne oma tehtu või väljaöeldu pärast. Siis aga tahaks vabandama minna, kuid ei saa, sest uhkus on ees. Tihti on vaja meeletut eneseületust, et see samm teha. Vahel nagu miski hoiab tagasi ja ütleb, et loodetavasti polnud olukord nii hull vms. Mõnikord tekib aga vastumeelsus, mida on raske ületada.

Mis jõud see on, mis meid juhib? Kas see olen mina ise või on see keegi teine, kes dikteerib mu elu ja käitumist? Kas see on minu teine mina?

Juba koolis räägitakse meile, et meil on ego. Psühholoogias on ego kohta mitmeid vaateid ja teooriaid. Kuid, kas õpikutes kirjeldatu annab meile vastused? Kas Sina oled ego? Kas ego on võimalik muuta? Kas me saame eksisteerida ilma egota? Milleks on meile ego vaja? Kas egost on võimalik ennast eemaldada, vaadelda teda pealvaatajana? Nii palju küsimusi, aga vastuseid pole...

Tänases vestluses heidab Ingvar kõigele sellele valgust ning selgitab, mis on ego ja miks meil on ego.

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Osta pilet

"Vestlused Ingvariga" loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.