Vestlused Ingvariga "Rutiin tapab!?"

18. august, 19.0020.30

Rutiini tuntakse tavaliselt negatiivse varjundiga. See on tuim, monotoonne ja üksluine korduvus.

Päevast päeva sama tegevus, sama koht, samad näod... Abielurutiin, töörutiin, õpirutiin, argirutiin, elurutiin... Meile räägitakse, et töö ei peagi lõbus olema, kinnitatakse, et abielu nimel tuleb vaeva näha, ning et reaalsus ongi see, et sinu elu on üks pidev rutiin – maksad arveid, hoolitsed oma perekonna eest ja millegi muu jaoks sul aega pole. Teed sa päevast päeva samu tegevusi, samas keskkonnas? Kas tunned, et oled rutiini kinni jäänud ja mandunud?

Tavaliselt võideldakse rutiiniga ja püütakse leida mingit uudsust või ekstreemsust. Mõned rutiinid kipuvad inimese üle ka võimust võtma ja nii muututakse rutiini orjaks. Seda nimetatakse juba sõltuvuseks. Vaevalt sõltlane mäletab, kui sagedasti ta pitsi tõstis ja millisest hetkest sai rutiinist ehk nii-öelda konjakijoomise rituaalist juba sõltuvus. Samas, mõned rutiinid arvatakse olevat head – need annavad kindla rütmi ja kava ning tagavad kindlustunde. Ja mõne rutiini toel saadakse harjutades meistriks. Võtame või pillimängu ja kunstniku pintslitõmbed, mida päevast päeva rutiini abil täiuslikkuseni lihvitakse. Rutiini esineb igas eluvaldkonnas ja igas eas. Kindlasti leiab enamik inimestest oma elu vaadates nii mõnedki rutiinid, mida on raske murda ja ületada. Psühholoogid on teinud tohutul hulgal uuringuid ja teste ning leiutatud viise, kuidas määrata inimese rutiinitaluvust, ja õpetavad, kuidas murda rutiini.

Mis oleks, kui elaks rutiinivabalt? Kas see tähendab automaatselt kaost? Mis see rutiin üldse on? Miks me rutiiniga võitleme? Kuidas väljuda rutiinidest? Millal rutiin on hea ja millal sellest saab meie vaenlane? Kas rutiin soosib loovust või hoopis tapab selle? Kuidas muuta rutiin edasiviivaks jõuks? Ingvar Villido toob rutiini teemas välja uue ja uudse vaatenurga.

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise või vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

OSTA PILET

"Vestlused Ingvariga" loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.