Vestlused Ingvariga. "Tervis ja ärevus"

4. august, 19.0020.30

Ärevust tunnevad reaktsioonina stressile kõik inimesed. Mõnel eluperioodil ja mõnes olukorras rohkem, teinekord vähem.

Kas ärevus enne eksamit, spordivõistlust, reisi või avalikku esinemist on tuttav tunne? Aga lugedes uudiseid haiguspuhangutest? Tekitab see sinus pinget, hirmutavaid mõtteid või ettekujutlusi? Näiteks kripeldustunne kõhus, pinge peas, südame kloppimine, hingamisraskus, iiveldus, muremõtted, hirm kaotada enda üle kontrolli...

Hoiad end terviseuudistega pidevalt kursis? Oled nagu elav entsüklopeedia ja tead, kui palju ja kus on lisandunud nakatunuid. Lisaks viimastele koroonauudistele leiad guugeldades veel ohtralt uusi haigusi ja diagnoose, mis sind ärevaks muudavad? Mis siis, kui jään haigeks?

Oled tähelepanelik oma kehareaktsioonide osas ja juba leiadki dr Google abil kinnitust, et tõenäoliselt on sul algav surmatõbi. Ja kui mitte surmatõbi, siis igatahes midagi hullu!

Otsid rahustavat infot ja püüad eemale tõrjuda kõige hirmutavamaid mõtteid ning kujutluspilte? Ärevus muutub probleemiks, kui meie mõtted väidavad, et oht eksisteerib siis, kui tegelikult ohtu pole. Kas usud, et on võimalik elada kõrge eani terve, rahuliku ja rõõmsana? Mis siis, kui sul oleks oskus oma sisemaailma ja ka tervist ise juhtida, nii et ükski väline olukord sind ei mõjuta?

Ekspertide hinnangul on ärevushäired aladiagnoositud, terviseärevus puudutab 12% inimestest ja ärevushäireid esineb elu jooksul erinevate uuringute põhjal lausa 28% inimestest. Paljud haigused arvatakse olevat põhjustatud emotsioonidest ja tunnetest nagu ärevus, hirm, kurbus ja stress.

Millest tekib ärevus? Miks meil esineb stressi, pinget ja läbipõlemist? Miks me muretseme? Mida tähendab ütlus terves kehas terve vaim? Mis on hea tervise aluseks? Kuidas leida tasakaal ja elusolemise rõõm? Selles vestluses heidab Ingvar pilgu inimese tervise mõjuritele ning juhatab teed tervise ja tasakaalus elu juurde.

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng – teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise või vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

OSTA PILET

"Vestlused Ingvariga" loengusarja korraldab OÜ Human. Pileti ostmiseks suunatakse Sind human.ee veebilehele.

Toimumise aeg ja koht

Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada ZOOM Meetings. Palun veendu, et sinu internetiühendus on piisavalt stabiilne ülekande jälgimiseks. Soovitame liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust. Soovi korral on võimalik tellida loengu salvestis kirjutades aadressile human@human.ee.